V Českém rozhlase Plus moderuje ranní i odpolední publicisticko-analytický proud.
V Českém rozhlase pracuje externě od roku 2008. Jako redaktorka a zprávařka Rádia Česko připravovala a četla zprávy nebo chystala jiné příspěvky do vysílání, jako přehled tisku apod.
První rozhlasové zkušenosti po absolvování Pedagogické fakulty JU v Českých Budějovicích, obor čeština-dějepis, sbírala v komerčním rádiu v Mladé Boleslavi, tedy ve svém rodišti.
Po dvou letech odešla do Prahy na Frekvenci 1 a od roku 2002, až do nástupu na mateřskou dovolenou se svou první dcerou, pracovala v české redakci BBC. Poté, co byla pražská redakce k lítosti všech zrušena, coby už dvojnásobná matka začala vypomáhat v Rádiu Česko a se zprávami na ČRo 1 - Radiožurnálu.
Má tři malé děti, jednoho velkého manžela, a to je dost, aby na záliby ze života před nimi, jako ochotnické divadlo, knížky a kavárenské povalečství, zbyly (zatím) už jen vzpomínky.
Všechny články
-
Výzkumnice: Lež se šíří rychleji než pravda. Facebook bez fact checkingu může radikalizovat boomery
„Bez regulací se mohou dál radikalizovat politické strany. Budou cílit na pudový strach, který může starší lidi vést k tomu, aby přestali věřit institucím,“ míní Klusová.
-
Mít děti už není norma ani povinnost. Rodičovství je jedním z mnoha životních cílů, míní sociolog
„Dnes si méně než polovina lidí myslí, že je třeba mít děti, aby člověk smysluplně žil,“ říká pro Český rozhlas Plus sociolog Martin Kreidl.
-
Výzkumnice: Svoje děti milují, ale už s nimi nevydrží ani minutu. Syndrom vyhoření se týká i rodičů
„Vyhořet můžeme v jakékoli oblasti života,“ vysvětluje v pořadu Leonardo Plus výzkumnice Lenka Štěpánková.
-
Advokát: Špatně placená jsou všechna povolání v justici od úředníků po soudce. A neřeší se to dlouho
„Ve všech oblastech justice je zapotřebí, aby se finanční problémy řešily komplexně a systémově. Za to je odpovědné ministerstvo spravedlnosti,“ říká Tomáš Nahodil.
-
Expertka: Změny ve vládě jsou v souladu s Ústavou. Hlavně odvolání Bartoše prezidentem, neotálel
„Stavební řízení spadá pod agendu ministerstva pro místní rozvoj. A že je teď přiřčeno jinému ministrovi, může být v rozporu se zákonem,“ upozorňuje ústavní právnička.
-
Ukrajinci ví, kde má Rusko sklady, a zasáhnou je na 1000 kilometrů, hodnotí Šedivý útok u Toropce
„Pro Rusy je největší problém, že Ukrajinci jsou schopní detekovat, kde jsou jejich citlivá místa, a také jsou schopni je napadnout,“ komentuje útok bezpečnostní analytik.
-
Fantomové hranice dodnes dělí Sudety. Rozdíly jsou i mezi sousedními vesnicemi, popisují vědci
Jak se v bývalých Sudetech odráží takzvané fantomové hranice? V Leonardu Plus vysvětlují sociální geografové Pavlína Netrdová a Matěj Korčák.
-
Expertka: Černobyl už nebude. Věřím, že Ukrajinci nevyvolají problémy v Kurské jaderné elektrárně
Kurská jaderná elektrárna stojí asi 40 kilometrů od místa bojů. Zatím funuje v téměř normálních podmínkách. „Náhodný útok elektrárna ustojí,“ ujišťuje Lenka Frýbortová.
-
Do pronajatého, nebo vlastního bytu? Čím je země bohatší, tím má větší podíl nájmů, uvádí expert
Proč je v Česku nedostupné bydlení? A jak by se to mohlo změnit? V pořadu Leonardo Plus vysvětluje Martin Lux.
-
České zdravotnictví na tom nikdy nebylo lépe. Nevíme ale, zdali se to podaří udržet, soudí lékař
Jaký zdravotnický systém bychom měli mít v roce 2050? V pořadu Leonardo Plus vysvětluje Michal Koščík z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »