Redaktorka a moderátorka. Na Českém rozhlase Plus se podílí na vysílání Ranního a Odpoledního Plusu a připravuje pořady Ex libris a Studio Leonardo. Podílela se na sérii Střepy – rozhovory o válce s předními českými spisovateli a spisovatelkami.
Do Českého rozhlasu nastoupila v roce 2007 na stanici Český rozhlas 6 (dříve česká redakce Rádia Svobodná Evropa), kde se věnovala zejména otázkám migrace, každodenní ekonomiky a ekonomie a historie (pořady Zaostřeno na cizince, Člověk a trh, Hovory o Evropě a Historie věčně živá).
Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK a anglistiku-amerikanistiku a dánštinu na Filozofické fakultě UK a na Kodaňské univerzitě.
V rámci studií a projektu GAUK pobývala také v Argentině. Absolvovala několikatýdenní stáž v BBC World Service v pořadu World Have Your Say a v dánském listu Weekendavisen. V roce 2023 získala stipendium Fulbrightovy komise na Tulane University v americkém New Orleans, odkud pro posluchače Plusu připravila sérii pořadů o stále citelnějších dopadech změny klimatu a o reakcích místních obyvatel na ně.
Ocenění: Národní vítězka Ceny Evropského parlamentu (2011), Novinářská křepelka (2013), nominace na Novinářskou cenu v kategorii Solutions Journalism (2017).
Kontakt: daniela.vrbova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Interhelpo. Budování komunismu, o němž komunisté raději nemluvili
Jaromír Marek mluví nejen o tvrdých začátcích Interhelpistů v kyrgyzské stepi, ale vysvětluje i to, proč se o projektu v komunistickém Československu raději nemluvilo.
-
Německý poslanec: Nová koaliční smlouva neřeší otázku daní a investic. Není jasné, co bude prioritou
„Je tu stále otevřená otázka financování všech projektů, které si nová koalice napsala do programu,“ upozorňuje Jörg Nürnberger, poslanec SPD, která zasedne v nové vládě.
-
Jak podchytit talent romských žáků? Uměním, artivismem, knihami, inspirativními příběhy a pomocí
Romské děti tvoří zhruba tři procenta všech žáků na českých školách. Školy ale nemají vždy možnost řešit jejich sociální nebo ekonomické problémy. Jaké možnosti děti mají?
-
BONUS: Ruský vyjednavač poprvé ve Washingtonu
Podle Soukupa bude Kirill Dmitrijev nadále nabízet Američanům byznysové příležitosti. Pazderka připomíná, že kvůli Dmitrijevově cestě budou muset USA zrušit část sankcí.
-
Chci lepší katastrofu! Jak se orientovat ve změně klimatu nejen pomocí humoru, radí Andrew Boyd
Kniha amerického aktivisty a spisovatele Andrewa Boyda dosud česky nevyšla, nabízí však myšlenky, které v českém prostředí chybí. Přinášíme vám je v pořadu Ex libris.
-
Vzdělávání venku dětem prospívá. Mají tam interaktivní učebnu, která se mění každou vteřinou
Děti se při učení venku lépe soustředí, mohou zapojit všechny své smysly a mají větší motivaci, shodují se odborníci v pořadu Reparát Českého rozhlasu Plus.
-
Vyjednavači a šedé eminence. Kdo domlouvá konec války na Ukrajině?
Kdo jsou lidé z americké, ukrajinské a ruské delegace, kteří v posledních týdnech jednají o konci války? Jaké mají zkušenosti z diplomacie a jaké mají zájmy?
-
Cesta ke škole pro všechny? Kombinace ergoterapie, online výuky a inkluzivního designu
„Důležité je vytvořit inkluzivní prostředí, ve kterém děti vědí, že se s nimi počítá,“ vysvětluje v podcastu Reparát inkluzivní desifnérka Mariana Chytilová.
-
BONUS: Trump vs. Putin. Hra s nulovým výsledkem
Co je výsledkem ostře sledovaného telefonátu Washington–Moskva? A jak ho Trump a Putin prezentovali svému domácímu publiku? Poslechněte si bonus podcastu Na Východ!
-
Nadání neznamená, že dítě zvládne cokoliv. Žáci i jejich třídy potřebují emoční a sociální podporu
Výjimečné schopnosti ale i specifické výzvy. Jak školy pomáhají nadaným dětem rozvíjet jejich talent? Poslechněte si podcast Reparát.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »