Čelisti: Vrh ostrými předměty na tupé cíle

6. září 2018

Hned dva výrazné televizní projekty a jeden sci-fi film s mohutným hypem se sešly v novém vydání Čelistí.

Svoje skalpely jsme zařízli do očekávaného fantasy seriálu Disenchantment Matta Groeninga, ale duchovní otec Simpsonů a Futuramy nám připravil svou unylou novinkou samé rozčarování. O mnoho lépe si nevede další masivně chválený projekt pro dospělejší publikum, psychologický thriller Ostré předměty, který se svým žiletkovým ostřím prořízl až k sebeparodii.

A budeme mít pozitivnější slova pro australské indie scífko Upgrade, o němž se všude říká, že jde možná o žánrový film roku? Ani napotřetí to neklapne. Storka z blízké budoucnosti o chlapovi, co má mezi mozkem a tělem superčip, připomíná spíš podvyživenou epizodu Black Mirror. A i když na ní najdeme sympatické rysy, rozhodně nijak nevyčnívá.

Vrh ostrými slovními předměty na tupé cíle se vyplatí slyšet, dozvíte se mimo jiné třeba to, po kterém doplňku stravy zní nejlépe halekání Thoma Yorkea.

Příští týden vyrazíme na lov predátorů a jeptišek!

autoři: Vít Schmarc , Aleš Stuchlý , Daniel Řehák
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.