Zpěvačka Magda Malá: Těším se na každý koncert. Každý koncert je krásný a vzácný a děkuji za něj

30. květen 2026

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:

  • 00:46 Rozhovor se zpěvačkou Magdou Malou
  • 04:52 Návrhářská módní přehlídka Jiřiny Tauchmanové
  • 08:35 Recepty, které si můžete sami udělat z bylinek
  • 13:21 Představíme přístroj, který může pomoci při odstraňování celulitidy
  • 17:38 Expert na etiketu Daniel Šmíd: nevhodné oslovení mladších lidí 
  • 21:13 Startuje 30. ročník ankety Šarmantní osobnost roku
  • 24:09 Recept, který vám dodá energii a krásu

Dnešní osobností šarmu je zpěvačka a herečka Magda Malá. Kromě koncertů ji většina z nás asi zná z muzikálových rolí, například z Bídníků, kde účinkovala celých 20 let. Ale byl to i nejslavnější muzikál Drákula či Malá muřská víla, Kráska a zvíře anebo Popelka.

Magda Malá má za sebou i řadu televizních rolí a dabingové zkušenosti, vydala řadu sólových alb, je také zakladatelkou Nadačního fondu Magdy Malé, který pomáhá Maminkám v tísni a právě díky dobrým skutkům se objevila v Hradci Králové a vystoupila jako host při letošním předávání cen Křesadlo.

Čtěte také

Ty jsou každoročně udělovány dobrovolníkům za jejich charitativní činnost. Tak náš rozhovor bude o dobrých skutcích. Ale nejen o nich.
Pro mě je dobrý skutek, když můžeme pomoci jiným lidem? Když vidíme radost u těch druhých a nic za to nechceme. To je dobrý skutek. V domově seniorů zpívám pravidelně, mám je ráda, protože si myslím, že právě starší lidé, senioři si zaslouží velké poděkování od nás mladších za to, že nám připravili krásnou ornou půdu, aby se nám lépe žilo. Hodně mne to zasahuje vnitřně a dělám to moc ráda.

Co dalšího máte ráda v současné době kromě zpívání?
Miluji samozřejmě své děti a zpěv. Myslím si, že potřebujo oboje k životu.

Umíte to rozdělovat? Umíte to dělat tak, abyste dala to, co potřebuje zpěvi i to, co potřebují a chtějí děti?
Určitě, vy jste jsitě také máma, všechny mámy si nemusí vyprávět o tom, že milují své děti. Myslím si, že to je přirozené a automatický, od Boha dané. Rodiče by měli milovat nade vše své děti, protože to je smysl našeho života. A zpěv, pro ten jsem se prostě narodila a já ten dar, který jsem od Boha dostala, zapojuji hodně do akcí pro lidi.

Čtěte také

Vy jste živel?
Jsem živel, protože jsem byla 30 let zavřená v divadle a scházel mi ten přímý kontakt. Tak jsem se k tomu vrátila a musím říct, že mne to moc naplňuje. Nelituji. 30 let v divadle bylo krásných a ty role byly nádherné, jsem za ně vděčná. Ale stejně tak jsem vděčná za to, že můžu zpívat i pro lidi na koncertech. Protože mi jde o to, aby se lidé bavili, aby tancovali, zpívali a aby nám všem v tu danou chvíli bylo hezky. Aby lidé odcházeli s dobrou náladou.

Pojďme k vaší práci. Co vás čeká? Jsme na prahu léta, blíží se čas dovolených ale také čas velkých koncertů.
Já se těším na každý koncert. Každý koncert je krásný a vzácný a děkuji za něj. Jeden z větších koncertů bude v Divadle U Hasičů 7. prosince s Petrou Janů a Haničkou Křížkovou, na to se moc těším.

Bude dovolená?
Já nerada cestuji, mám klaustrofobii, takže nemůžu do letadla. Ale pro mě je každá dovolená prostě krásně strávený den s milými lidmi ve zdraví. To je pro mě dovolená a všude je krásně.

To vše a ještě mnohem víc v magazínu o životním stylu Šarm v sobotu po 18. hodině a v neděli po 11. hodině. Na setkání s vámi se těší Lada Klokočníková.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.