Zneužití linky 158. Mladá žena volala policisty sama na sebe. Proč? Důvod vás asi překvapí

Představujeme vám práci operátorů krajského operačního informační střediska HZS Královéhradeckého kraje

Během tří květnových týdnů Policie České republiky v Královéhradeckém kraji přijala na lince 158 čtyři telefonáty od neznámé osoby, která uvedla, že po Smiřicích chodí mladá maminka dvou dětí, která je opilá nebo pod vlivem drog a má v ruce nůž. 

Na tísňové linky volá každý rok zhruba 150 000 lidí. Část z nich ale linku zneužívá

Telefonní centrum tísňového volání 112

Na tísňové linky 112 a 150 volalo loni 156 tisíc lidí. Jen v necelých osmi procentech ovšem následně záchranáři skutečně zasahovali, zbylých zhruba 92 procent volání na tísňovou linku vůbec nepatřilo a nebo ji lidé vědomě zneužili. Nedávno například desítky záchranářů zasahovali u údajného požáru v Trutnově.

Pokaždé hlídka podle uvedeného popisu ženu našla, podrobila ji dechové zkoušce i testu na omamné a psychotropní látky. Vždy s negativním výsledkem. Informace, že má v ruce nůž, se také nepotvrdila.

Žena neměla ponětí, kdo by na ni mohl stále volat policisty.

Jenže dalším šetřením policisté zjistili, že telefon, z kterého neznámý hlas volal, patří přímo samotné mamince.

Při podání vysvětlení se téměř 22letá žena k volání přiznala. Vyšlo najevo, že ona i její syn mají rádi policisty a tímto nevhodným způsobem se je žena snažila přilákat.

Policisté její jednání kvalifikovali jako přestupek, který předali k dořešení správnímu orgánu, což je Český telekomunikační úřad.

Představujeme vám práci operátorů krajského operačního informační střediska HZS Královéhradeckého kraje

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Policie České republiky

Související