Životopis revolucionáře Che Guevary

1. říjen 2012

Od 8. do 12. října 2012 se vám v cyklu pořadů Životopisy představí argentinský lékař a revolucionář, prominent kubánské vlády, teoretik i praktik partyzánské války Che Guevara.

Už během svého krátkého života se stal symbolem rebelie a jeho fotka v černém baretu popkulturní ikonou.

Dr. Ernesto Rafael Guevara de la Serna, běžně přezdívaný Che Guevara nebo el Che, se narodil 14. června 1928 v argentinském Rosariu a zemřel před 45 lety 9. října 1967 v La Higuera v Bolívii ve věku 39 let.

V Bolívii byl zajat při vojenské operaci bolivijské armády, podporované americkou CIA, a na rozkas bolivijského prezidenta René Barrientose popraven.

Cyklus na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové pro vás připravujeme ve spolupráci s dalšími regionálními stanicemi Českého rozhlasu. Každý všední den na vás čeká jeden z životopisů osobnosti, který vás, doufáme, nejen zaujme, ale i překvapí. Poslouchejte všední dny v 19:30 hodin.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser