Zeleň ze skleníků polského zámku Książ dělá velkou radost zvířatům v Safari Parku Dvůr Králové

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Palmový skleník polského zámku Książ

Dnešní návštěvu Safari parku Dvůr Králové zaměříme netradičně na zeleň v nových expozicích. Zoologové si ji vybrali ve sklenících polského zámku Ksiaž nedaleko Valbřichu na základě projektu o příhraniční spolupráci.

Například obyvatelům nového „Tropického pralesa a Madagaskaru“ už dělá příjemnou kulisu část z 1 600 rostlin třiadvaceti druhů. Na „zelenou“ procházku se s vedoucím oddělení investic Safari Parku Dvůr Králové Janem Povolným vydala reportérka Dana Voňková.

Safari Park spolupracuje s Gminou Walbrzych a zámkem Książ

V rámci dotačního programu česko-polské spolupráce INTERREG (fondy EU) spolupracuje Safari Park Dvůr Králové s polskou Gminou Walbrzych, která je vlastníkem zámku Książ a k němu patřícího palmového skleníku.

Polský zámek Książ

Dvorský safari park na základě tohoto projektu čerpala dotace na už provedenou rekonstrukci pavilonu Ptačí svět, na stávající přestavby pavilonu Vodní světy a venkovního výběhu šelem.

Spolupráce s polskou stranou je oboustranná

Poláci poskytli v loňském roce rostliny do nové expozice Ptačího světa „Tropický a les a Madagaskar“.

Pavilon Ptačí svět v Safari Parku Dvůr Králové

Češi na oplátku zapůjčili do palmového skleníku zámku Książ tři lemury kata a zápůjčku doplnili o potřebné informace a podporu v péči o tato zvířata.

Expozice s lemury byla slavnostně otevřena v prosinci 2019. I tato spolupráce a vzájemná propagace se příznivě projevuje na počtu polských turistů, kteří zavítají do Safari Parku Dvůr Králové.

Spustit audio
autoři: Dana Voňková , baj

Odebírat podcast

Související