Zdeněk Šedivka, velitel stanice Dvůr Králové nad Labem, je Hasičem roku 2018

12. duben 2019 07:46

Jubilejní 10. ročník prestižní ankety Hasič roku se přesunul do reprezentativních prostor Španělského sálu Pražského hradu. Dne 11. dubna byly oceněny nejlepší zásahy, projekty, hasiči i zaměstnanci nebo kolektivy roku 2018.

Hasičem roku se letos stal reprezentant HZS Královéhradeckého kraje npor. Zdeněk Šedivka. Toto ocenění získal nejen za svoji téměř čtyřicetiletou příkladnou práci pro hasiče, ale také za své vynikající sportovní úspěchy v disciplínách požárního sportu.

Hasiči mají unikátní prostor pro nácvik nejsložitějších zásahů. Těžko na polygonu, lehko při požáru

Nový hasičský výcvikový polygon v Rychnově nad Kněžnou

V Rychnově nad Kněžnou začíná hasičům sloužit nový výcvikový polygon za víc než 7,5 milionů korun. Profesionální i dobrovolní hasiči tak v podzemí stanice získali místo pro nácvik náročných zásahů. Pojďte se projít unikátním polygonem s reportérkou Lucií Peterkovou.

Zdeněk Šedivka působil nejdříve jako výjezdový hasič, následně se stal velitelem družstva, odkud se postupně propracoval na pozici velitele stanice ve Dvoře Králové nad Labem (od 1. 7. 2014). Zdeněk Šedivka je tělem i duší nejen hasičem, ale zároveň i sportovcem.

Jmenovaný byl dlouhá léta reprezentantem ČSSR a ČR v požárním sportu. Mezi jeho republikové úspěchy se řadí stříbrná medaile ve dvojboji a bronzová medaile ve výstupu na věž v roce 1988. V roce 1989 získal 3. místo v běhu a o rok později stanul na posledním stupínku „bedny vítězů" ve všech třech individuálních disciplínách. U HZS Královéhradeckého se stal počátkem nového tisíciletí vedoucím krajského reprezentačního výběru v požárním sportu, který na posledním Mistrovství republiky v požárním sportu v Liberci dovedl až na medailové pozice.

Hasičem roku 2018 je velitel stanice Dvůr Králové nad Labem Zdeněk Šedivka

Svými sportovními výkony se během svého působení zasloužil Zdeněk Šedivka o výbornou reprezentaci České republiky i krajského hasičského záchranného sboru. Navíc je již pravidelným spoluorganizátorem Mistrovství České republiky v klasických disciplínách CTIF, které hostí sportovní stadion ve Dvoře Králové nad Labem.

Svou osobností, která spojuje všechny potřebné vlastnosti jako je odhodlanost, férovost, vytrvalost a smysl pro týmovou spolupráci, je Zdeněk Šedivka skvělým vzorem nejen pro další generaci sportovců, ale především pro další generaci hasičů. Důkazem toho je fakt, že nominace na toto ocenění vzešla přímo od samotných příslušníků, kteří v průběhu několika let působili a trénovali pod Zdeňkovým vedením.

Hasičem roku 2018 je velitel stanice Dvůr Králové nad Labem Zdeněk Šedivka

V rámci ankety Hasič roku 2018 byly zveřejněny také nejlepší zásahy, projekty, hasiči i zaměstnanci nebo kolektivy roku 2018.

Ceny v podobě skleněných hasičských přileb, těžítek a dárkových košů si převzali všichni ocenění z rukou ministra vnitra Jana Hamáčka a generálního ředitele HZS ČR genmjr. Drahoslava Ryby.

Gratulujeme k úspěchu!

autor: baj | zdroj: GŘ HZS ČR
Spustit audio

Související