Zastupitelé Dvora Králové odsouhlasili nákup domu na náměstí T. G. Masaryka za 13 milionů korun

11. březen 2018 10:45

Město Dvůr Králové nad Labem koupí od České spořitelny jeden z domů na náměstí T. G. Masaryka. Zaplatí za něj třináct milionů korun. Památkově chráněná budova by časem měla sloužit jako zázemí pro městské úředníky. 

„Ta budova je sama o sobě nádherná. V minulosti ji město vlastnilo a mělo by ji vlastnit vždy. Navíc kupní cena za tu nemovitost není nikterak vysoká. A Česká spořitelna nám v tomto vyšla v těch jednáních vstříc," říká starosta Jan Jarolím z Hnutí ANO.

Podle něj by neměl být problém ani v tom, že jde o památkově chráněný objekt a všechny zásadní úpravy tak bude možné provádět pouze se souhlasem památkářů. „My už jsme předběžně s památkáři jednali. Máme předběžně, ale myslím si, že závazně, povoleno vybudování výtahu v objektu. A máme, a to je pro mne velmi klíčové, povoleno propojení tří objektů na náměstí. Protože tím by se i ty další budovy staly bezbariérovými."

Část čtyřpatrového domu by i nadále měla využívat Česká spořitelna, je možné dál pronajímat i šest bytů. Pro město to znamená stálý příjem. Navíc ušetří peníze, které teď platí jinde.

„Zaprvé máme dnes své úředníky v prostorách, za které platíme pronájem. Zadruhé máme některé budovy, jako je Stará radnice č.p. 1 nebo 2, které nejsou přístupné bezbariérově. To vše by se dalo vyřešit právě vlastnictvím té budovy České spořitelny," doplňuje Jana Jarolím.

Zastupitelé na svém zasedání zatím schválili záměr budovu koupit, o samotné kupní smlouvě by měli hlasovat v nejbližší době na mimořádně svolaném zastupitelstvu. Někteří si do té doby chtějí budovu podrobněji prohlédnout.

Jako třeba Petr Hroneš z ODS. „Takže se na to půjdeme blíž podívat. A pokud s tím bude Česká spořitelna i my souhlasit, tak o tom budeme dál diskutovat."

Zastupitelé Dvora Králové nad Labem na svém zasedání mimo jiné také schválili zřízení Nadačního fondu na podporu městské nemocnice.

autoři: Milan Baják , PLE
Spustit audio

Související