Zapečené vepřové kotlety v zelí. Oblíbený druh masa i přílohy české kuchyně tvoří dokonalou lahůdku

Vepřová kotleta je chuťově výborné, přitom relativně levné maso. Zatímco k večeři, kterou připravujete v týdnu, člověk hledá inspiraci v receptech, které jsou co nejrychlejší, u víkendového oběda si rád pochutná

0:00
/
0:00

Zelí je zdrojem vitamínu C a také vitamínu U, který má protialergické účinky. Lidová medicína doporučuje používat čerstvé zelí nebo šťávu z něj například při nespavosti, bolestech hlavy a onemocnění sleziny. Śťáva nebo odvar s medem se používá při léčbě zánětu hrtanu, průdušek a dalších onemocnění dýchacích cest.

Pokud holdujete české kuchyni, tak si na zapečených vepřových kotletách v zelí určitě pochutnáte.

Suroviny:
vepřové kotlety bez kostí, 3 zelené papriky, 2 rajčata, 3 cibule, sádlo, 400 g kysaného zelí, klobása papriková, 600 g brambor, 1 dl bílého vína, 1 zakysaná smetana, majoránka, paprika sladká mletá, kmín

Postup:
Kotlety naklepeme a na okraji nařízneme. Pak je osolíme, opepříme a opečeme zprudka na sádle.
Pak maso vyjmeme. Do zapékací mísy dáme na kolečka nakrájenou cibuli, lehce ji osmahneme, posypeme mletou paprikou, přidáme nakrájené zelí, papriky a na kostky nakrájené brambory, klobásu nakrájenou na kolečka a opečené maso.
Zalijeme vínem a pečte asi čtvrt hodiny, pak vše zalijeme zakysanou smetanou a dopečeme.

Část světové populace díky svému náboženství nejí vepřové maso. Z toho vyplývá, že zbude více pro nás, kteří si ho dopřejí velmi rádi.

U nás je vepřové maso velice oblíbené, jelikož pokrývá pestrou paletu receptů a také je cenově dostupnější než například drůbeží maso. Spolu s hovězím masem patří k nejčastěji používaným masům v české kuchyni.

Vepřová kotleta, oblíbený druh masa v české kuchyni
autor: Zdeňka Kabourková

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...