Zapečené těstoviny s tuňákem. Rychlé, oblíbené i zdravé jídlo

Zapečené těstoviny patří k nejmilovanějším a nejrychlejším jídlům, přitom vždycky vypadají tak, že jste si s nimi dali patřičnou práci. Nemusíte je připravovat zvlášť, naopak skvěle uplatníte zbylé povařené těstoviny. Vrstvit je můžete s jednoduchou rajčatovou omáčkou, bešamelem a různými druhy sýra. Poslední vrstvu by měl tvořit sýr.

Suroviny:
300 g krátkých těstovin, sůl, 3 stroužky česneku, 2 papriky (červená a žlutá), 2 plechovky tuňáka v oleji (á 180 g), 800 g sekaných rajčat z konzervy, 100 g černých oliv, mletý černý pepř, chilli koření, hrst lístečků bazalky, olej na vymazání formy, 30 g strouhanky, 50 g strouhaného parmazánu

Těstoviny

Postup:
Těstoviny uvaříme v osolené vodě na skus. Scedíme je a necháme okapat. Česnek oloupeme a nasekáme nadrobno, papriky očistíme a nakrájíme na tenké nudličky.
Plechovky tuňáka otevřeme a olej vlijeme do pánve. Osmahneme na něm česnek, pak přidáme papriky a také je orestujeme. Vše zalijeme rajčaty. Přidáme olivy, tuňáka, těstoviny a bazalku. Vše dochutíme solí, pepřem a chilli kořením a společně prohřejeme.
Zapékací misku vymažeme olejem a rozprostřeme do ní směs z pánve. Vše zasypeme směsí strouhanky a parmazánu. Těstoviny zapékáme v troubě předehřáté na 180 °C asi 30 minut.