Záleží na droždí i na teplotě. Správně nakynuté těsto zdvojnásobí svůj objem

31. květen 2024

Jaká jsou pravidla pro dobré kynutí těsta? Těsto je potřeba řádně propracovat, teprve potom ho můžete dát kynout.

Kynutí klasického kynutého těsta trvá alespoň hodinu, ale záleží na množství droždí i na teplotě v místnosti. Tady platí, že pokud doma hodně větráte a máte rádi svěží vzduch, doba potřebná k vykynutí se protáhne i na 3 hodiny. Důležité je také používání teplých ingrediencí, jako jsou voda, mléko nebo vejce.

Dokonale vykynuté těsto poznáte jednoduše – zdvojnásobí svůj objem. Pamatujte, že těsta s větším množstvím tuku potřebují na kynutí vždy více času. V některých receptech se doporučuje nechat kynout těsto dvakrát. Jednou do dvojnásobku, poté ho pečlivě propracovat a nechat znovu vykynout do dalšího zdvojnásobení objemu. Důkazem správného vykynutí je i to, že když do těsta píchnete prstem, tak se vzniklý důlek začne pozvolna vracet zpět do původního stavu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.