Základní škola v Dobrušce získala pro své děti od jedné z neziskových organizací nové notebooky

14. duben 2021 09:27
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stále více žáků dostává díky neziskovým organizacím a dárcům nové notebooky (ilustrační foto)

Stále více žáků napříč Českem dostává díky neziskovým organizacím a dárcům nové notebooky. Potřebují je na online výuku, do školy totiž někteří stále chodit nemůžou. Dvanáct nových počítačů se podařilo získat například vedení jedné základní školy v Dobrušce.

Čtěte také

„Tady je váš nový notebook," říká pracovnice Základní školy v Pulické ulici v Dobrušce.
Úplně novou techniku si přebírá Iva, maminka čtrnáctiletého Adama. Notebook škole darovala organizace Women for Women.
„Budeme od vás jen potřebovat podepsat předávací protokol."

Paní Iva má celkem tři děti, zajistit všem odpovídající techniku na online výuku byl pro rodinu problém.
„Měli jsme jeden pevný počítač a jeden notebook, který má manžel jako pracovní. Takže děti vlastně převážně pracovaly na mobilních telefonech."

Stále více žáků dostává díky neziskovým organizacím a dárcům nové notebooky (ilustrační foto)

Pro nový notebook si společně s dcerou Monikou přišla také Ilona. Že by od někoho dostala tak cennou věc, se jí prý stalo poprvé.
„Jsem strašně moc ráda za tento počítač. Já bych na nový neměla peníze, jsem samoživitelka a ještě mám částečný invalidní důchod. Takže tohle je opravdu perfektní."

Čtěte také

Oba zmiňovaní rodiče současně vrátili notebooky, které jim škola před časem půjčila z vlastních zásob. Právě ty teď vedení školy přidělí dalším žákům, na které se předtím nedostalo.
„Těch žadatelů o zapůjčení je ale více než notebooků, které škola půjčit může," říká ředitelka Michaela Petráčková.

O část své techniky navíc škola přišla, někteří žáci ji totiž zničili.
„Bohužel máme i takovou zkušenost, že zapůjčené notebooky, včetně zapůjčených nějakých starších telefonů, se nám vrátily ve stavu, kdy už nebyly dál použitelné."

Takovým žákům už tak už vedení školy další techniku domů půjčit nechce, mohou ale na online výuku docházet přímo do školy. Ta jim zajistí samostatnou místnost i s počítačem.

Spustit audio

Související