Zájem o antigenní testování neklesá, právě naopak. A tak se na odběry někde čeká i víc než týden

9. březen 2021 10:31

Antigenní testování na koronavirus je aktuálně povinné pro firmy s více než padesáti zaměstnanci. Zdarma ho nabízí jak mobilní týmy složené například ze zdravotníků nebo vojáků, tak i řada nemocničních zařízení. 

V řadě zdravotnických zařízení se ale na termín odběrů čeká i víc než týden. Svědčí o tom údaje z online Centrálního rezervačního systému. Podrobnosti zjišťoval reportér Václav Plecháček.

Čtěte také

Nejkratší dobu se aktuálně čeká na odběry v Janských Lázních, kde státní lázně nabízí volná místa ještě i dnes. V trutnovské nemocnici jsou volné kapacity na zítřek, týká se to ale jen těch, kteří k odběrovému místu přijdou pěšky. Lidé, kteří zvolí testování ze svého automobilu, musí čekat do soboty.

Možnost objednat se na zítřek i další dny se nově objevila také v náchodské nemocnici, která prodloužila časy odběrů a nabízí je již od 11:00 hodin dopoledne.

V Broumově je několik volných termínů ve čtvrtek, v nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem potom v pátek.

Čtěte také

Jinde jsou čekací lhůty na antigenní testy delší. Například do soboty musí čekat ten, kdo zvolí testování ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Nemocnice v Jičíně ještě před chvílí nabízela první volný termín na antigenní testování zdarma až na příští úterý, ale teď už je i tento termín obsazený a momentálně je tak možné se do Jičína objednat nejdříve na středu 17. března.

Nejhorší je asi situace ve vrchlabské nemocnici, tam totiž rezervační systém ministerstva zdravotnictví nabízí první volný termín odběru až na pátek 19. března.

V některých městech a obcích nabízí testy na koronavirus i mobilní týmy

Mobilních týmů je na území Královéhradeckého kraje několik. Jejich provoz zajišťují například zdravotníci z nemocnic, vojáci nebo třeba i hasiči.

Čtěte také

Na Trutnovsku testují už několik týdnů, dnes jsou například v Hostinném nebo Dvoře Králové nad Labem. V dalších dnes potom v Lánově, Rudníku nebo ve Rtyni v Podkrkonoší.

Testuje se i na Náchodsku. Dnes třeba v Jaroměři, zítra v Dobrušce, pozítří v Červeném Kostelci.

A nedávno se mobilní týmy objevily také na Hradecku. Ve čtvrtek mohou lidé přijít na antigenní testy v Třebechovicích pod Orebem, ve Smiřicích nebo v Novém Bydžově.

Spustit audio

Související