Začínají zápisy do základních škol. S ohledem na protiepidemická opatření je přijímání dětí jiné

1. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy dítě, psaní, kreslení

Oficiálně startují zápisy dětí do základních škol. Trvat budou do konce dubna. S ohledem na trvající opatření kvůli pandemii, je i v letošním roce pozměněn způsob zápisů k povinné školní docházce. Konkrétní termíny si stanovují školy samy.

Čtěte také

Jak to vypadá v Trutnově, kam rodiče už dnes mají možnost děti přihlásit, zjišťovala redaktorka Kateřina Kohoutová.

V Trutnově je celkem šest základních škol a jedna pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Ve všech těchto školách zřizovaných městem začínají termíny zápisů dnes a skončí 16. dubna.

Zápisy probíhají distančně, tedy bez přítomnosti rodičů a dětí ve škole. Zákonní zástupci tedy své budou prvňáčky přihlásí prostřednictvím online aplikace. Odkazy najdou rodiče na webových stránkách jednotlivých škol.

A co rodiče, kteří nemají možnost přihlásit své děti elektronickou formou?

Ti mají několik možností. Buď vyplněnou papírovou přihlášku poslat klasicky poštou na adresu konkrétní školy nebo ji přinést přímo osobně.

Děti ve škole

Například Základní škola Komenského v Trutnově určila pro tento typ dodání přihlášky pátek a konkrétně od 14:00 do 16:00 hodin. Dále třeba ZŠ R. Frimla nabízí pondělí a středu od 8:00 do 10:00 hodin.

Čtěte také

A Základní škola Karla Klíče v Hostinném nabízí rodičům po telefonické domluvě také možnost osobní schůzky.

Děti určitě chtějí vědět, jak škola, kam by měli v září začít chodit vypadá. Budou mít možnost si ji předtím prohlédnout?

Některá zařízení nabízí už nyní dětem a rodičům možnost virtuální prohlídky školy. Někde dokonce nachystali i různé úkoly a zábavná cvičení na svých webových stránkách pro budoucí školáky.

Zejména menší školy na vesnicích čekají, až jim protikoronavirová opatření umožní návštěvy škol a pro děti připravují společné setkání a osobní poznání školy i učitelů. Nikdo ale zatím netuší a nedokáže říci, kdy to bude možné.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.