Za vstup do Adršpašských skal ušetříte s online vstupenkou. Rezervace je ale možná jen měsíc dopředu

19. duben 2021 10:25

O vstup do Adršpašských skal zatím není mezi turisty velký zájem. První týden po znovuotevření navštívilo prohlídkový okruh zhruba 600 lidí, to je asi desetina počtu ve srovnatelném období před koronakrizí. Hlavním důvodem je podle zástupců provozovatele počasí, chybí i tradiční návštěvníci z Polska. 

Lidé mířící do skal by si nově měli vstupenky objednávat pomocí online rezervačního systému, část to ale stále nedělá. S online rezervací přitom mohou ušetřit čas i peníze.

Čtěte také

„Dobrý den. Tady mám QR kód o zaplacení." Na pokladně u vstupu do Adršpašských skal ukazuje návštěvník mobil s QR kódem o rezervaci online.
„Já jsem to kupoval několik dnů zpátky. Bylo to asi za 5 minu hotové, nebyl s tím žádný problém."

Nový systém má především v letní sezóně zabránit přeplnění skal, každou hodinu umožní vstup maximálně 400 lidem. Další už se po naplnění téhle kapacity na okruh nedostanou.

Teď je vstup možný i bez online rezervace, vstupenky jsou k dispozici u pokladny. Stojí ale víc, například při dvou rodinných vstupech zaplatí lidé navíc stovky korun navíc.

Za vstup do Adršpašských skal ušetříte s rezervovanou online vstupenkou

„Za ty dvě rodiny ušetříte 400 korun," dozvídá se jeden z návštěvníků při nákupu lístků na pokladně.

Zarezervovat si lístky ale lidé mohou zatím jen na nejbližší čtyři týdny. I proto do adršpašského infocentra telefonují desítky lidí denně.

Čtěte také

Volající nejčastěji zajímá právě to, proč nejsou k dispozici lístky třeba na letní prázdniny.

„Systém je spuštěný na měsíc dopředu. Je to kvůli pandemické situaci. Když budete chtít přijet do Adršpachu v červenci, tak doporučuji na www.adrspasskeskaly.cz rezervovat vstupenky v červnu," vysvětluje pracovnice infocentra Hana Pášmová.

Podle koordinátorky cestovního ruchu v Adršpachu Kateřiny Menšíkové je cílem předejít případným problémům se stornováním.
„Pokud by opět nastala změna, například nouzový stav a lockdown, tak my bychom museli ze systému všechny vstupenky vracet. A to by pro nás představovalo určitě komplikace."

S komplikacemi se ale při zaplacení lístků několik týdnů dopředu mohou setkat i turisté. V den objednané návštěvy totiž nemusí být pro procházku po skalách dobré počasí, pozor si lidé musí dávat i na to, aby přijeli přesně na tu hodinu, na kterou si vstupenky koupí.

Spustit audio

Související