Za trhanec s jablky si určitě ostudu netrhnete. Naopak, všichni jedlíci vám vyseknou velkou poklonu

Sladkostí není nikdy dost, těch originálních ještě méně. Mezi ně se řadí jedna, kterou najdete zejména na lístcích vídeňských kaváren. Jmenuje se Kaiserschmarrn a je to vlastně takový nepořádek na talíři, kterému se u nás přezdívá trhanec.

Přijde k vám vzácná návštěva, kterou chcete uctít a jste z toho tak nervózní, že pokazíte, co můžete.

Ingredience
  • 2 středně velká jablka
  • 240 g pšeničné hladké mouky
  • 400 ml mléka
  • 8 vajec
  • moučkový cukr
  • krupicový cukr 2 polévkové lžíce
  • rozinky
  • máslo
  • sůl

A přesně nějak takhle se prý kdysi (ne)dařilo jistému statkáři, u kterého se na cestě přes Alpy zastavil císař František Josef I. se svou manželkou Alžbětou Bavorskou, kterou budete znát spíše pod jménem Sissi.

Legenda praví, že hospodář chtěl panovníka pohostit a rozhodl se, že připraví palačinky. Jenže když je vyráběl, byl tak nervózní, že to nějak popletl a palačinku na pánvi zamíchal. Aby zakryl ten trhanec, namazal ji švestkovým džemem a pořádně pocukroval. Dopadlo to tak, že císař byl z jídla doslova nadšený.

Postup:
Smícháme mouku, sůl, mléko, krupicový cukr a žloutky a vše promícháme dohladka.
Z bílků ušleháme sníh a opatrně ho vmícháme k těstíčku.
Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na tenké plátky.
Na pánvi s nepřilnavým povrchem rozpustíme lžíci másla, přidáme nakrájená jablka a necháme lehce změknout. Trvá to jenom chvilku.
Do pánve na jablka přilijeme polovinu těsta a na mírném ohni necháme ze spodní strany zezlátnout.
Během pečení přisypeme část rozinek.
Pak otočíme a opět necháme zezlátnout. Nakonec natrháme vidličkou (nejlépe se to dělá dvěma vidličkami), posypeme moučkovým cukrem a necháme lehce zkaramelizovat.
Pokud si troufáte můžete nakonec na trhanec kápnout rum, zapálit a nechat rum vyhořet. Ale to opravdu, jen pokud to umíte. Jinak neriskujte a rozdělte na talíře, pocukrujte a hned podávejte.

Dobrou chuť!

autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.