Vyzkoušejte recept na výborné karbanátky s lečem od věrné posluchačky Slávky. Nebudete litovat

Jsme moc rádi, když na pořad Vaříme s Habadějem reagujete a posíláte nám své recepty. Vyzkoušejte ten na výborné karbanátky s lečem od jedné naší věrné posluchačky.

Potřebujete: 500 g mletého masa, 1 cibuli, 1 vejce, 1 lžíci hladké mouky, sůl, pepř, grilovací koření, hořčici, sklenici leča a sýr na stouhání.

Postup je jednoduchý: maso, vejce, cibuli, mouku, grilovací koření, sůl a pepř dobře zpracujeme a vytvoříme hmotu, ze které pak děláme placičky. Ty dáme na pečící papír do trouby na půl hodiny při 200 stupních Celsia.

Placičky potřeme hořčicí, navrch dáme lečo ze sklenice a po půl hodině zasypeme strouhaným sýrem a zapečeme.

Karbanátky

Pokud si budete chtít chuť ještě trochu vylepšit, tak můžete k masu přidat koření, které máte rádi.

Já dala i trochu worcesterské omáčky. A při potírání hořčicí jsem přidala trochu kečupu. Bylo to dobré - a to jak teplé ke kaši, tak i studené večer k chlebu s okurkou.

Vyzkoušejte a napište, jak Vám chutnalo.

Moc se těším na další Vaše recepty.

Zdena Kabourková

autor: Zdeňka Kabourková

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.