Vydejte se na kouzelné ostrovy Madagaskar a Réunion

28. srpen 2011

Jičínský cestovatel a cyklista Ivan Pírko chtěl původně navštívit Afriku a vystoupit na nejvyšší horu Kilimanžáro.

Ale nakonec bylo všechno jinak a cestovatel zamířil na Ostrov inspirace, prošel ho od severu k jihu, pokochal se společně s přáteli jeho bujnou vegetací, hlubokými kaňony, stoupal neobyčejně krásnými horami s batohem na zádech - a hledal inspiraci.

A to nejen na tomto ostrově, ale i na sousedním. Oba patří k ostrovní Africe, leží v Indickém oceánu a jmenují se Réunion a Madagaskar. Ten je provoněný vanilkou, skořicí, kávou, pepřem, tabákem a hřebíčkem. Ostrov, kde skromně a v souladu s přírodou žijí příjemní a usměvaví lidé, kteří se nikam neženou. K jejich úslovím patří "mura mura" a to je něco jako "maňána".

Sousední ostrov Réunion zase cestovatele okouzlil bujnou vegetací, neobyčejně krásnými horami, přímořskými městečky, křišťálově čistým oceánem a tropickým svěžím vzduchem.

Logo

Přenesme se tam s Ivanem Pírkem a redaktorkou Vlaďkou Wildovou v neděli 28. srpna 2011 po 10 hodině v pořadu Všude dobře.

autor: VaW
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.