Všeobecné nadšení! Moderní dotykové tabule na ZŠ Františka Kupky v Dobrušce baví děti i učitele
Základní škola Františka Kupky v Dobrušce na Rychnovsku je napojená na novou počítačovou síť. Město proto nakoupilo do prvních a druhých tříd digitální tabule. Kompletně by měla být škola vybavena digitální technologií v roce 2028.
Čtěte také
Na dobrušské Základní škole Františka Kupky začíná v 1.A. třídě hodina anglického jazyka. Je jiná, než na začátku školního roku. Ve třídě je nová interaktivní tabule. „Mohli jsme tři třídy obnovit a dát jim to nejlepší, co dnes na trhu je,“ říká místostarosta Dobrušky zvolený za ODS Jan Špaček.
Odpadlo mazání tabule nebo špinavá houba. „Tabule se dá používat interaktivně a děti to hodně baví. Teď, když něco napíšou, mohou to různě spojovat, přesouvat, zvětšovat nebo zmenšovat,“ usmívá se ředitelka školy Kateřina Kvíčerová.
Nový digitální panel má přínos nejen pro žáky, ale také pro pedagogy. „Paní učitelky si mohou hodiny připravovat doma. A hlavně když si je jednou připraví, tak je mohou používat pořád dokola.“
Čtěte také
Podle ředitelky Kateřiny Kvíčerové se učitelé nové technologie neobávají. „Já mám radost, že se toho paní učitelky nebojí. Učitele to motivuje, aby byli digitálně gramotnější.“
Třídní učitelka Lucie Zemánková doplňuje: „Určitě jsem ráda, že tuhle moderní tabuli máme. Je tu zatím pár dní a učíme se s ní pracovat. Můžeme zkoumat co všechno umí a objevovat další nové záležitosti. Věřím tomu, že za pár týdnů nebo měsíců budeme umět spoustu další věcí s touto tabulí.“
Nejvíce se však nový digitální nástroj zamlouvá těm nejmenším.
„Mně se ta tabule líbí hodně, je lepší než mazací tabule. Tady si můžeme malovat tužkou.“
„Mně se na tabuli líbí, že si tam můžeme něco pouštět.“
Čtěte také
A když mají radost nejmenší děti, potěší to i dospělé. „Když jsem viděl děti, jak se s tím postupně učí, jak jsou z toho nadšené, tak mi to opravdu dělá jen radost.“
Na základní škole Františka Kupky byly digitální panely instalovány do prvních tříd a jedné třídy druhého ročníku. Včetně digitální konektivity šlo o největší investici města do školství v celkové výši 2,5 milionu korun. „Prostě je to obrovská investice, kterou musíme rozložit v čase. Vidím to na 3 až 4 roky, než se dostaneme na alespoň dostatečný stav,“ dodává Jan Špaček.
Aby byla Základní škola Františka Kupky v Dobrušce na Rychnovsku zcela digitální, čekají ji v příštích letech další inovace.
Související
-
Korunky, můstky a zubní implantáty. Digitální technologie posouvají moderní stomatologii stále vpřed
Naším hostem je MUDr. Lenka Vavřičková ze Stomatologické kliniky FN v Hradci Králové. Jako téma jsme zvolili zubní korunky a zubní můstky, až k zubním implantátům.
-
Létající Čestmír hledá v Hradci Králové místa, kde je největší horko. Vše zapisuje do digitální mapy
Nad Hradcem Králové mohou lidé v těchto dnech zahlédnout dron. Létá víc než 100 metrů nad zemí a termovizním objektivem mapuje městskou památkovou rezervaci.
-
Pětiměsíční digitální detox. Film Šimona Kareše přibližuje mladým krásy života bez sociálních sítí
Představíme vám studenta hořického gymnázia Šimona Kareše, jednoho z letošních finalistů ceny Gratias Tibi, která oceňuje mladé lidi, kteří mění okolní svět k lepšímu.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Vondrášek: Loni prakticky nebyl týden bez incidentu na škole. Pachatel chce být ale často jen zajímavý
-
Dost bylo kolaboranta Fica, skandovali Slováci v ulicích. Jen v Bratislavě se sešlo na 60 tisíc lidí
-
Češi nejvíce věří Harrisové a Macronovi. V hodnocení zahraničních politiků dopadl nejhůře Putin
-
Muskovo gesto byl nacistický pozdrav. Ne jen hození srdce do davu, myslí si filozof jazyka Koblížek