Vladimír Burjánek: Švestkové knedlíky

5. listopad 2023

Ovocných knedlíků je několik druhů. Mohou být kynuté, z tvarohového, přepalovaného i bramborového těsta. Náplní je pak mnoho. Zahradní jahody, jablka, meruňky, třešně, borůvky a další ovoce. Z těch kynutých jsou velmi populární právě borůvkové, které lákají cizince i domácí turisty a jsou ozdobou každého restauračního jídelníčku. 

Čtěte také

Miluji třešňové a švestkové knedlíky z tvarohového těsta. Z kynutých, kterým říkáme blbouni, pak borůvkové. Jako je u ovocných knedlíků hodně možností náplní, je i nespočet variant, jak knedlíky vylepšit. Někdo dává přednost šlehačce, případně smetaně, jiný sype mákem, tvarohem a variant může být mnoho.

Pro naše vnuky dělala moje žena i stovku borůvkových knedlíků na zimu a někdy to ani nestačilo. Jak jsem řekl, dávám přednost švestkovým a třešňovým knedlíkům. Třešně máme vlastní, tři stromy a vždycky se alespoň na jednom urodí. Švestku ovšem na zahradě nemáme a letos byl veliký problém.

Čtěte také

Pravé české švestky se neurodily. Když jsem zjistil, že kolem nás není nic, projel jsem na motorce pomalu celý Český ráj, ale v obvyklých místech byly také stromy prázdné. Už jsem se smířil s tím, že pravidelná zimní zásoba této lahůdky nebude, když se objevil kamarád s košíčkem těch správných švestek.

Neprozradil, kde je načesal, ale byli jsme zachráněni a tradice tedy bude i letos zachována.

Spustit audio

Související