VIDEO: V obci Suchý Důl na Náchodsku zasahují hasiči u rozsáhlého požáru skladovací haly

30. září 2020 10:13
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V obci Suchý Důl na Náchodsku zasahují hasiči u rozsáhlého požáru skladovací haly

Desítky hasičů zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem v obci Suchý Důl na Náchodsku. Hasiči se snaží uchránit před ohněm vedlejší hospodářskou budovu s dobytkem. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř, řekli dopoledne zástupci krajských hasičů. Požár byl nahlášen v 8:00 hodin. 

Požár neohrožuje obytné budovy, hořící objekt je na samotě.

"Hoří hala o rozměrech asi 70krát 25 metrů. Požár je ve třetí fázi, hasiči to nechávají kontrolovaně vyhořet. Hlavně ochlazují vodou kravín, který je vzdálen asi deset metrů od hořícího objektu. Budeme zřizovat dálkovou dopravu vody. Cílem je zajistit dostatek vody," uvedl mluvčí krajských hasičů Ondřej Sezima.

Na místě zasahuje deset hasičských jednotek včetně dvou profesionálních. 

Všechna zvířata, okolo čtyř stovek kusů, se podařilo v pořádku do náhradního objektu převést.

V obci Suchý Důl na Náchodsku zasahují hasiči u rozsáhlého požáru skladovací haly

Intenzita požáru byla již v odpoledních hodinách nízká, nicméně jeho dohašování bude probíhat pravděpodobně až do dalšího dne.

Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Příčina události je v šetření, škoda byla předběžně stanovena ve výši asi devíti milionů korun.

autoři: Václav Plecháček , baj | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související