VIDEO: Požár garáží v areálu čistíren v Náchodě, škoda byla předběžně stanovena na 7 milionů korun

17. duben 2023 07:46

V neděli 16. dubna před 21. hodinou přijalo krajské operační a informační středisko HZS hlášení o viditelných plamenech a dýmu v soukromém areálu čistíren v ulici Jugoslávská v Náchodě (část Staré Město nad Metují). Na místo bylo vysláno šest jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Prvotním průzkumem hasiči zjistili, že požár garáží je už v pokročilé fázi. Na likvidaci ohně nasadili několik vodních proudů, včetně hašení z výškové techniky. Hned po příjezdu stihli hasiči spolu se zaměstnanci vyjet ze zasažených garáží se čtyřmi zaparkovanými nákladními vozidly, které se tak podařilo před plameny uchránit.

Čtěte také

Jeden nákladní vůz zůstal uvnitř, v době příjezdu jednotek už byl zasažen požárem. Kromě hasebních prací prováděly jednotky také ochlazování okolních objektů.

Požár se rozšířil prakticky na celý objekt řadových garáží, postupně také docházelo k propadu střešní konstrukce (plocha cca 8x 30 m). Hasiči pomáhali s vyskladněním materiálů, následně už prováděli dohašování jen zvenčí objektu a ochlazování okolí. Kolem 22:30 byl požár lokalizován a v 01:30 ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Jednotky musely využívat při zásahu dýchací techniku, nikdo nebyl zraněn.

Škoda byla předběžně stanovena na 7 milionů korun, ale v průběhu dnešního dne bude upřesněna.

Čtěte také

Požár zničil objekt garáží s jedním zaparkovaným nákladním vozidlem, ale vlivem velkého žáru vznikla škoda také na blízké budově sousedního výrobního družstva. Uchráněné hodnoty představují asi 5 milionů korun.

Příčina vzniku požáru není zatím stanovena, požářiště ohledají v pondělí 17. dubna 2023 vyšetřovatelé HZS společně s experty v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR.

Při události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Náchod, Nové Město nad Metují, Dolní Radechová, Červený Kostelec a Česká Skalice. Družstvo HZS z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Police nad Metují držely zálohy pro případ jiné mimořádné události.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Související