VIDEO: Hromadné couvání a jízda v protisměru na D11. Řidiči hazardovali se svými životy

Hromadné couvání na dálnici D11. Řidiči hazardovali se svými životy

Ve čtvrtek 16. srpna v 18:00 hodin se na dálnici číslo 11 ve směru z Hradce Králové do Prahy u exitu na 68. kilometru děly věci, které místní policisté ještě nepamatují. Téměř 30 vozidel v běžném provozu na dálnici couvalo, nebo se otáčelo, či dokonce jelo v protisměru. Danou událostí se v současné době zabývají policisté z dálničního oddělení Pravy. 

K velmi nebezpečné situaci začalo docházet v 18:00 na dálnici č. 11 pár set metrů za exitem na 68. kilometru (u obce Chýšť - sjezd na Nové Město u Chlumce nad Cidlinou). Právě v těchto místech začali řidiči přijíždět k tvořící se koloně vozidel.

Někteří z nich se rozhodli ulehčit si čekání a v rozporu se zákonem se začali vracet právě ke sjezdu na 68. kilometru. Ať byla záminka jakákoliv - hlášení v rádiu o koloně, doporučení navigace využít sjezdu, chování ostatních vozidel - není možné v souladu se zákonem na dálnici, kde se vozidla pohybují vysokou rychlostí jezdit v protisměru, či couvat.

Spolek Děti Země podal nový rozklad proti stavbě dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové

Proti stavbě dálnice D11 z Hradce Králové do Předměřic podal rozklad spolek Děti Země. Učinil tak pouze pár minut před vypršením termínu. 

Potom co danou událost oznámili pracovníci Ředitelství silnic a dálnic ČR, kteří hromadné porušení zákona viděli na obrazovce, okamžitě na místo vyrazili policisté z blízkého okolí řešit vzniklou situaci a zabránit tak neštěstí. Po jejich příjezdu, již k porušování zákona nedocházelo a naštěstí nedošlo k žádné dopravní nehodě.

Na tento přestupek pamatuje zákon pokutou ve správním řízení od 5 do 10 tisíc korun, může být vysloven zákaz řízení až na 1 rok a řidič získá 7 bodů.

Hromadné couvání na dálnici D11. Řidiči hazardovali se svými životy

V současné době policie vyhodnocuje zajištěné kamerové záznamy s cílem ustanovit vozidla, potažmo jejich řidiče, kteří svým chováním vážně ohrozili bezpečnost silničního provozu, zdraví a životy ostatních účastníků provozu.

Police rovněž žádá řidiče, kteří v tu chvíli jeli daným místem ve směru z Hradce Králové a jejich vozidla jsou vybavena kamerami, o jejich záznam, nebo o jiné informace, které pomohou ztotožnit bezohledné řidiče.

Pokud máte takové informace, spojte se prosím s dozorčí službou dálničního oddělení na telefonním čísle 974 523 181, nebo s policisty na lince tísňového volání 158, kde vám sdělí další postup.

autor: Milan Baják|zdroj: Policie ČR

Související