VIDEO: Co na svátek všech „zušek“ chystají v Jičíně? Celorepublikový happening ZUŠ OPEN je za dveřmi

30. květen 2019

Celorepublikový happening základních uměleckých škol ZUŠ OPEN si klade za cíl zviditelňovat práci a aktivity „zušek". Ve III. ročníku oslav umění a výchovy si to všichni užijí skutečně naplno, protože bude dokonce dvoudenní, v poslední květnový a v první, červnový den. 

Po celé republice se můžete těšit na atraktivní programy nejen ve školách, kulturních domech, galeriích ale i v ulicích měst. Do ulic vyrazí děti společně se svými pedagogy a hudbu, divadlo i tanec nám představí nejen v ulicích, ale také ve veřejných sálech v poslední květnový a první červnový den.

Děti spolu se svými pedagogy chystají bohatý program: hudbu, tanec, divadlo, výstavy nebo workshopy v režii základních uměleckých škol.

Do projektu se přihlásilo přes 400 škol a mezi nimi nechybí ani Základní umělecká škola v v Jičíně. Co si na svátek všech ZUŠek připravili?

Na to se zeptala moderátorka Jana Kudyvejsová. Dnes přijeli do studia Českého rozhlasu Hradec Králové hosté z jičínské ZUŠ: ředitelka Jaroslava Komárková, učitelka zpěvu Zdeňka Svobodová, mladá zpěvačka Kristýna Kopalová a houslista Vojta Tichý.

O co je na základních uměleckých školách největší zájem? Obecně žáků přibývá nebo ubývá? Jak jsou na tom děti se zájmem věnovat se nějaké umělecké činnosti a tvorbě?

Celou radioporadnu s hosty z jičínské ZUŠ si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...