Veřejná doprava pomůže od pondělí 27. dubna obnovenému náběhu výroby v kvasinské automobilce

26. duben 2020 10:29

Nejvýznamnější průmyslový podnik v Královéhradeckém kraji - automobilka v Kvasinách - obnovuje v pondělí 27. 4. výrobu po odstávce vynucené epidemií koronaviru. Náběhu výroby v průmyslové zóně na Rychnovsku se přizpůsobuje i veřejná doprava. 

Královéhradecký kraj obnovuje speciální linky, které svážejí zaměstnance z Rychnovska, Náchodska i Trutnovska.

Čtěte také

„Přistupujeme k postupnému rozvolňování opatření ve veřejné dopravě a přizpůsobujeme nabídku spojů aktuálním potřebám. Díky tomu bude například opět zajištěna doprava do průmyslové zóny v okolí automobilky v Kvasinách z různých částí rychnovského okresu, ale také třeba z Náchoda, Nového Města nad Metují, České Skalice nebo Jaroměře. Obavy z cestování hromadnou dopravou rozhodně nejsou na místě, protože řidiči všechny autobusy pravidelně dezinfikují a používají ochranné prostředky," říká první náměstek hejtmana Martin Červíček z ODS odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

A dodává, že v těchto dnech Královéhradecký kraj distribuoval 400 kusů ochranných štítů mezi dopravce.

Cestující mají možnost si aktuální spojení vyhledat na internetovém vyhledávači www.idos.cz

Provoz obnovují spoje linek IREDO 261 v trase Dvůr Králové nad Labem - Jaroměř - Opočno - Kvasiny - Rychnov nad Kněžnou a IREDO 349 v trase Červený Kostelec - Česká Skalice - Nové Město nad Metují - Kvasiny - Rychnov nad Kněžnou. Tyto linky budou zatím v provozu v pracovní dny, na šestou, čtrnáctou a dvaadvacátou hodinu do Rychnova nad Kněžnou a zase zpět.

autor: baj | zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související