Velký zájem o Krajské dožínky v Hradci Králové

9. březen 2012

Davy lidí, dobroty regionálních potravinářů a skvělá zábava. Takové byly sobotní Krajské dožínky v královéhradeckých Šimkových sadech.

Český rozhlas Hradec Králové připravil společně s Deníkem program na Mediálním pódiu. Co se na něm odehrávalo? Zazpíval Jakub Smolík, všechny doslova ohromil svým umem tým mistra světa ve freestyle BMX na U-rampě Jan Valenta, zatancovali T-Bass a taky jsme nadělovali. Vyhodnotili jsme totiž velkou letní soutěž Do pedálů s Habadějem a předali skvělé kolo značky Author.

Došlo také na křest knížky Hubneme s Šarmem. Všechno si můžete prohlédnout v galerii s více než 40 fotografiemi. Atmosféru zaznamenal i Ondřej Vaňura ve svých reportážích. Ať žijí Krajské dožínky 2012. Těšíme se!

autoři: ova , nov
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.