Velké loučení! Děti ve Vítkovicích v Krkonoších pečovaly půl roku o ježka, teď ho vrátily do přírody

18. květen 2024 08:01

Děti z mateřské školy ve Vítkovicích v Krkonoších se společně se školáky rozloučili s malým ježkem, o kterého pečovaly téměř půl roku. Ježka dostali od pracovníků Správy Krkonošského národního parku a jejich úkolem bylo vykrmit ho a připravit na návrat do přírody. Škola a školka se do projektu Bodlinka zapojily už podesáté. A prozradíme, že dětem se úkol podařilo splnit.

„Tak pojď, běž si na svobodu.“ Dana Pištorová právě bere do rukou v rukavicích malého ježka z bedny, tentokrát ale už naposledy. „Přesně tak, už si půjde do svého pravého domova. Tam, kam patří.

Čtěte také

Školkové děti se vítají se školáky ze zdejší základní školy. Protože se připojí ke společnému vypouštění ježka do volné přírody. „Půjdeme ho vypustit do lesa, říká Laura. A upřesňuje, jak dlouho se děti o ježka staraly. „Přes celou zimu.

Děti musely Vidličku, jak ježka pojmenovali, pravidelně vážit, kontrolovat jeho hmotnost. Podařilo se mu přibrat? „Kupodivu jen maličko. Na to, jak jsme ho pořádně vykrmovali a krásně jedl, tak přibral asi jen 50 gramů. Ale je v plné síle, je pořád aktivní. Kdybych ho nedržela v košíčku, tak už by byl dávno někde za horama, směje se Dana Pištorová.

Dvojice holčiček se chopila ježka v košíku a děti vyrážejí na vytipované místo. „Musí to být hodně daleko od silnice. Nejlépe v lese a někde u listnatých stromů a u skal, aby se měl ježek kam schovat, popisuje vhodné místo pro ježka Klárka.

Čtěte také

Dorazili jsme na místo, které děti už velmi dobře znají. „Už jsme tady minulý rok jednoho ježka vypouštěli. Ještě jsou tu vidět zbytky domečku, který pro něj tenkrát děti připravily. Teď jsme zjistili, že je tam málo listí, tak to ježkovi uděláme ještě takové měkčí.

Děti mohou ježka naposledy pohladit a popřát mu mnoho štěstí na jeho životní cestě. „Ať se ti daří! A zvládneš příští zimu! Ahoj!

A paní učitelka dětem slibuje, že před zimou si opět vezmou do péče dalšího bodlináče.

Spustit audio

Související