Včelař Milan Pleva: Med je tekutý lék i pro zdravého. Otevřenou láhev medoviny je dobré hned dopít

13. prosinec 2019

Med pomáhá proti nachlazení, při hojení ran, urychluje hojení žaludečních a dvanáctníkových vředů, léčí zácpu, choroby jater a žlučníku a žlučových cest. Rozšiřuje cévy a snižuje tlak, léčí i oslabení srdečního svalu, zmírňuje sklerotické procesy.

Medař a včelař Milan Pleva z Medařství Pleva v naší radioporadně na téma: Léčivé včelí produkty.

Med se stal populární na začátku 20. století, kdy lékaři prokázali, že působí jako přírodní antibiotikum a má posilující účinky na celý organismus.

Med rozdělujeme na luční a lesní

Nejčastěji rozdělujeme med na luční a lesní. Luční neboli nektarový, často také nazývaný květový, pochází z nektaru rostlin.

Čtěte také

Včely-létavky přinesou v medném váčku sladký nektar do úlu, kde ho úlové včely uloží do pláství. Tím, jak ho postupně přenáší, zahušťují a obohacují o výměšky svých žláz, vzniká dobrý med.

Lesní med by se správně měl nazývat medem medovicovým. Vzniká složitějším způsobem. Mšice nabodávají stromy a rostliny, kterými proudí míza bohatá na živiny, hlavně cukry. V době rozmnožování mají mšice velkou spotřebu bílkovin. Těch je ale v míze relativně málo. Nasátou mízu tak mšice filtrují. Přebytečný sladký roztok (medovici) rozstřikují po okolí.

Jak se med stáčí

Ke stáčení medu se používá medomet. Včelař nejdříve vyjme z úlu plástve s medem. Ty jsou zavíčkované voskem od včel, aby med nevysychal. Speciální vidličkou nebo nožem se jednotlivé buňky odvíčkují, aby mohl med vytékat.

Medová radioporadna Českého rozhlasu Hradec Králové

Pak se pláty s medem vloží do medometu a odstředivou silou se z nich med dostává ven a stáčí. Z jedné plástve medu se stočí asi 1,5 až 2 kg medu. Ten by se měl uchovávat v zavíčkovaných sklenicích.

I med musí být zralý

Med můžeme od včel odebrat, jen pokud je zralý. Takový med obsahuje maximálně 18 % vody.

Čtěte také

To je takové množství, při kterém v medu nepřežijí žádné organismy, ani kvasinky. Díky tomu je med nezkazitelný a vydrží nám dlouho.

Při vyšším obsahu vody by v medu přežily kvasinky a způsobily by kvašení. Med se skladuje ve sklenicích s víčkem proto, aby se horní vrstva medu nemohla tzv. napít vzdušené vlhkosti - získat tak více vody a med by se kazil.

Celou radioporadnu s Milanem Plevou si můžete poslechnout v našem audio-archivu:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...