Václav Souček: Přepřahání

17. červen 2017
02276536.jpeg

Už při tom slovíčku - přepřahání – člověku naskočí výjevy z cimrmanovského „Záskoku“. Ale k věci: někdejší formanské štace byly orientovány důmyslně, aby výměny spřežení probíhaly bez problémů.

Setrvalá masáž studenou sprchou průzkumů veřejného mínění (vzpomeňme fatálních omylů průzkumů v amerických prezidentských volbách), vynesla čísi přesvědčení o soustavném poklesu preferencí, a v chaotických obavách přivolala „gremiální“ změny ve vedení sociální demokracie. Čteme o triumvirátu a dělení funkcí. Chtělo by to počíst si v románu J. Š. Baara o Janu Cimburovi, protože nejde jenom o koně v zápřahu, ale především o vozky na kozlíku. Tradiční strana není westernový dostavník, aby jeden držel opratě a druhý vyhlížel lupiče preferencí s brokovnicí v ruce.

Pokud tato poznámka k aktuálnímu stavu věcí a odstoupení premiéra z čela partaje vypadá mimo mísu, tak budiž doplněna letitým úslovím selského rozumu.

To praví, že dobrý kůň bývá nejvíc šlehán bičem.

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete v 6:50 hodin.