Václav Souček: Podpora z Evropy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy otazníky nad eurem, euro, Evropa, měna, rozpad Evropy?
0:00
/
0:00

Ne všechno se vždy zdaří podle plánu, neboť - jak známo - cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. 

V minulém týdnu rozhodla Evropská komise, že pošle Iránu 18 milionů eur. První část z „balíčku" padesáti milionů tak má zemi odpomoci od amerických sankcí. Osm milionů má doputovat do soukromého sektoru, osm na podporu životního prostředí, a dva miliony by měly být zacíleny na boj s drogovou závislostí.

Podporu bohatému ropnému státu lze vnímat i jako plácnutí přes prsty USA po odstoupení amerického prezidenta D. Trumpa od mezinárodní jaderné dohody s Iránem z roku 2015. Agenturní zprávy se zdvořile vyhýbají slovům, jako jsou nesoulad, rozmíška, či konflikt.

Cílů podobných opatření a protiopatření se svět obvykle dobere až při realizaci, do té doby je může politologie pouze predikovat po mumlavém způsobu podomka z románu Hostinec u Kamenného stolu: „Jářku, ta věc bude mít pozadí…".

autor: VS
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.