Václav Souček: Na co se díváme

10. srpen 2017
Sport - atletika

Světový šampionát v lehké atletice je úchvatná podívaná, nerad se člověk zvedá od obrazovky i do kuchyně pro kafe, nebo k prostřenému rodinnému stolu. Po zásluze jsou královny sportu plné noviny, po zásluze se o ní vášnivě debatuje. I skalní fotbalový fanda je ochoten přiznat si díl zájmu - přece ten Bolt už trénoval s Borussií Dortmund!

Úplné jistoty vítězů, žurnalistů a debatních kroužků kalí jen dotěrné pochybnosti; co když zase vyleze něco z dopingových zkoušek? Vždyť do spousty lidí, jevů a událostí nevidíme stejně jako do melounu, ani poklep, stetoskop, rentgen, nebo „cétéčko“ nepomůže. A jak známo, svět chce být klamán, a drzé čelo je někdy lepší než poplužní dvůr. Tak jak s tím naložit, co myslíte?

Někdy člověka mrzí, že na výstižnou definici nekápnul sám. Ale rád se s ní ztotožní i jako s myšlenkou vyčtenou: „víme, na co se díváme, ale nevíme, co vidíme“.

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete v 6:50 hodin.