Václav Souček: Ještě jednou o Studénce

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zajištění mostu nad tratí ve Studénce

Osm let vyšetřování, osm let znaleckých posudků, množství detailních údajů k dispozici. Přesto zná železniční neštěstí ve Studénce jen oběti a nevinné, viník, či viníci zatím zjištěni nebyli. Ten most prostě před rozjetý rychlík spadl, tak jako jinde padá omítka, nebo rampouchy. 

Osm obětí na místě samém, přes devadesát vážně zraněných. Kdyby nešlo o takovou tragédii, řekl by si člověk jako kdysi: odborník žasne, laik se diví. Ale takhle? To nemůže spravit pokrčení rameny, natož pak pomník.

Možná - vzhledem k dosavadním závěrům soudů - by vyšetřováním pohnul návrh na změnu názvu obce; ze Studénky na Ostudénku…

Spustit audio
autoři: Václav Souček , baj

Odebírat podcast

Související

  • Václav Souček: Šetřit pojmy

    Poprask kolem té prezidentské úvahy o možném udělení abolice je slabé slovo. Prezident Miloš Zeman si tentokrát rozlil ocet i u svých sympatizantů, když popřel sám sebe.

  • Václav Souček: Co nebere rozum

    Klíčovým svědkem v kauze předražených nákupů letounů CASA byl vojenský pilot v hodnosti podplukovníka. Podle dostupných a zveřejněných údajů vstoupil do armády v roce 1990.

  • René Souček, Vodopád

    Písničkář z Frýdku-Místku na koncertě v rozhlasovém Studiu 1 zahrál a zazpíval také romantickou píseň Vodopád. Hudební zajímavosti vybírá a uvádí Milan Bátor.