V Náchodě zůstávají na dvou nejvyšších postech sociální demokraté. Starostou je opět Jan Birke

Jan Birke z ČSSD
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Birke z ČSSD

Starostou Náchoda bude i další čtyři roky Jan Birke z ČSSD. Rozhodli o tom zastupitelé na včerejším večerním ustavujícím zasedání. Spolu s ním povedou město tři místostarostové, tedy stejný počet jako v minulém volebním období. 

ČSSD získala v Náchodě hlasy od téměř třetiny lidí, kteří přišli volbám. A jejich lídr Jan Birke byl jediným kandidátem na post starosty. V tajné volby mu dalo hlas 20 zastupitelů z celkového počtu 27.
„Je to pro mne ocenění za těch osm let, že jsem práci nedělal špatně. Ale není to samozřejmě jen ocenění jedince. Je to pochvala celému týmu," říká Jan Birke.

V Náchodě začala stavba minerálkovodu. Obnova lázeňství pokračuje krok za krokem

V Náchodě-Bělovsi byla zahájena stavba minerálkovodu - vizualizace

V Náchodě-Bělovsi byla zahájena stavba minerálkovodu, to je potrubního propojení vrtů Jan a Běla s objektem Malých lázní. Tyto vrty byly osvědčeny jako přírodní léčivé zdroje minerální vody a plynu na začátku letošního roku. 

ČSSD obsadila i post prvního místostarosty, tím se znovu stal Jan Čtvrtečka. Podle něj bude město v nejbližších měsících pokračovat v několika významných investičních akcích.
„Mezi programové priority nově vzniklé koalice patří například dokončení lázní, začátek budování obchvatu města, zahájení architektonické soutěže na prostor Tepny a na prostor Bílé Růže."

Dalšími místostarosty jsou František Majer, lídr společné kandidátky ODS a STAN a Pavla Maršíková z KDU-ČSL. Ta v tajné volbě porazila v přímém souboji o post uvolněné místostarostky Denisu Pokornou ze společné kandidátky Nezávislí, Piráti a Zelení za moderní město s úctou k tradicím. Té chyběly ke zvolení tři hlasy.
„Já si velmi vážím všech, kteří pro mne hlasovali. Opravdu si toho nesmírně cením. Uvidíme, třeba se to podaří příště."

Věže náchodského zámku

Z pozice opoziční zastupitelky chce Denisa Pokorná se svými kolegy především prosazovat volební program.
„V mé gesci bude nadále sociální oblast, pokračování v tvorbě komunitního plánování. Budu pokračovat také v tvorbě koncepce školství. A uvidíme, jak budu úspěšná."

Je otázkou, jakou podporu opoziční zastupitelé v Náchodě získají. Na ustavujícím zastupitelstvu marně navrhovali rozšíření počtu členů kontrolního výboru, nebo odložení jednoho hlasování.

Spustit audio

Související