V kraji přibylo za týden 16 nových případů covidu-19. V regionu je 31 aktivních případů nákazy

V Královéhradeckém kraji za poslední týden vzrostl počet potvrzených případů nákazy covid-19 o 16 na 238. V předchozím týdnu nárůst činil šest nových případů. Z nákazy se od počátku epidemie v kraji dosud vyléčilo 203 lidí, jejich počet za poslední týden vzrostl o 12. Čtyři lidé s covidem-19 v kraji zemřeli. 

Aktivních případů nákazy v kraji je 31. Vyplývá to z dnešních dat ministerstva zdravotnictví.

Nejvíce případů nemoci bylo zatím v kraji zjištěno na Královéhradecku, přibližně 80. Zhruba 70 nemocných bylo dosud zjištěno na Náchodsku. Na Jičínsku a Trutnovsku se objevilo kolem kolem 30 nemocných, na Rychnovsku zhruba 20.

Královéhradecký kraj nadále patří v ČR k regionům s nejnižším výskytem nákazy. V Královéhradeckém kraji bylo dosud zjištěno 43,14 případu nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Lépe na tom byly v ČR už jen Jihočeský kraj, kde měli 32,29 případu na 100.000 obyvatel, a Vysočina, kde bylo 41,58 případu na 100.000 obyvatel.

Počet nových případů nemoci covid-19 v České republice se třetí den po sobě držel nad stovkou. Za čtvrtek jich přibylo 105, dosud hygienici potvrdili 12 919 nakažených. Vyléčilo se 8128 z nich, 352 lidí zemřelo.

Ve většině okresů v Česku se nově nakažení neobjevují, ohniska nemoci zůstávají v Moravskoslezském kraji a na Kutnohorsku.

Jak snížit riziko nakažení koronavirem

Doporučujeme především internetové stránky ministerstva zdravotnictví, kde jsou nejaktuálnější informace. Státní zdravotní ústav má 24 hodin denně v provozu infolinky právě na obecné dotazy. Na stránkách krajských hygienických stanic je řada informací. I pro ty, kteří jsou v karanténách. Je tam, jak se takový člověk má chovat.

Krajští hygienici doporučují lidem, kteří se vrátí z rizikových oblastí zasažených koronavirem a jsou bez zdravotních obtíží, aby je kontaktovali. Jak? To je uvedeno na webu www.khshk.cz

V případě zdravotních obtíží by měli lidé volat přímo infekční kliniku fakultní nemocnice - čísla a další postupy jsou na webu www.fnhk.cz

Všechny důležité informace o koronaviru jsou zveřejněné také na webových stránkách krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Spustit audio
autor: baj | zdroj: ČTK

Související