V kraji přibylo od neděle 62 případů covid-19. Celkem je v regionu 1021 aktivních nákaz

28. září 2020 11:35

V Královéhradeckém kraji za posledních 24 hodin přibylo 62 potvrzených případů covidu-19 na 1855. Je to méně než v minulých dnech. O 62 vzrostl od nedělního dopoledne také počet aktivních případů, dnes dopoledne jich v hradeckém kraji bylo 1021. 

Čtěte také

Naopak nezměněn zůstal počet uzdravených, 824 a také případů úmrtí v souvislosti s covidem-19, a to deset. Vyplynulo to z dnešních informací Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové. Údaje jsou k 9:00 hodině.

Od nedělního dopoledne přibylo nejvíce potvrzených nákaz a aktivních případů covid-19 v okrese Náchod, a to shodně o 29 na 531 potvrzených a 341 aktivních případů. V okresech Trutnov, Hradec Králové, Jičín a Rychnov nad Kněžnou bylo k dnešnímu dopoledni 236, 231, 165 a 66 aktuálně nemocných s covidem-19, vyplynulo z dnešního hlášení krajských hygieniků.

Do vzdálenosti 2 metrů je třeba stále nosit roušku (ilustrační foto)

Podle ministerstva zdravotnictví, které při evidenci případů používá jinou metodiku než krajští hygienici, bylo od začátku pandemie v hradeckém kraji do dnešních zhruba 01:00 zjištěno 2096 potvrzených případů covidu-19.

Čtěte také

V přepočtu na 100.000 obyvatel to představovalo zhruba 380 případů nákazy. Byl to druhý nejnižší počet v celé ČR, nižší hodnotu, zhruba 368 případů na 100.000 obyvatel, měl jen Ústecký kraj, uvedlo dnes ministerstvo.

Podle mapy hodnotící okresy v ČR podle rizika nákazy koronavirem jsou v Královéhradeckém kraji tři okresy, Hradec Králové, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou, i nadále zelené, tedy s výskytem nákazy bez komunitního přenosu.

Na druhý oranžový stupeň nebezpečí, což značí počínající komunitní přenos, se nově dostaly v hradeckém kraji okresy Náchod a Jičín, uvedlo v pátek 25. září ministerstvo zdravotnictví.

Jak snížit riziko nakažení koronavirem

Doporučujeme především internetové stránky ministerstva zdravotnictví, kde jsou nejaktuálnější informace. Státní zdravotní ústav má 24 hodin denně v provozu infolinky právě na obecné dotazy. Na stránkách krajských hygienických stanic je řada informací. I pro ty, kteří jsou v karanténách. Je tam, jak se takový člověk má chovat.

Krajští hygienici doporučují lidem, kteří se vrátí z rizikových oblastí zasažených koronavirem a jsou bez zdravotních obtíží, aby je kontaktovali. Jak? To je uvedeno na webu www.khshk.cz

V případě zdravotních obtíží by měli lidé volat přímo infekční kliniku fakultní nemocnice - čísla a další postupy jsou na webu www.fnhk.cz

Všechny důležité informace o koronaviru jsou zveřejněné také na webových stránkách krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

autor: baj | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související