V Jaroměři - Semonicích hořel jeden stoh sena a slámy, druhý hasiči před plameny zachránili

Krajské operační a informační středisko přijalo v pátek 15. listopadu 2019 před 3. hodinou ranní hlášení o požáru stohu balíků slámy v v Jaroměři, katastru části Semonice. Na místo události bylo vysláno postupně pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem hasiči zjistili, že vedle sebe stojí dva stohy balíků sena a slámy, z toho jeden o rozměrech asi 8 x 20 metrů už hořel. Hasičům se podařilo plameny odříznout a druhý stoh o velikosti asi 100 x 20 metrů zachránili.

Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu v 03:37 hodin. Jednotky byly v ranních hodinách stále ještě na místě, pomocí firemního nakladače vyskladňovaly balíky ze zasaženého stohu a dohašovaly ohniska požáru. Konstrukce, kde se požárem zasažený stoh nacházel, je nyní už vyklizena a místo zásahu bylo předáno majiteli. 

Na místo si velitel zásahu povolal také protiplynový kontejner z hradecké centrální stanice, aby měli zasahující hasiči dostatek dýchacích přístrojů.

Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi jeden milion korun. Po dalším ohledání byla škoda způsobená požárem navýšena na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

V Jaroměři - Semonicích hořel jeden stoh sena a slámy, druhý hasiči před plameny zachránili

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Jaroměř a Hradec Králové - U Přívozu, JSDH Smiřice, Velichovky a Jaroměř.

Spustit audio
autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Související