V Jaroměři byla slavnostně zahájena výstavba nové hasičské stanice. Hotová má být v červenci 2020

V Jaroměři byla slavnostně zahájena výstavba nové hasičské stanice

Na místě dnes již zbořené bývalé požární stanice v Jaroměři v ulici Na Valech proběhlo slavnostní zahájení výstavby stanice zcela nové. Akce se zúčastnili hosté, kteří se větší nebo menší mírou podílejí na realizaci tohoto projektu. Po přednesení projevů symbolicky poklepali kladívky na základní kámen stanice.

Novostavba objektu požární stanice kategorie P1 bude sloužit pro jednotky HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Jaroměř. Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 82,1 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun. Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

Po dokončení projektu bude v nové budově stanice Na Valech umístěna profesionální hasičská jednotka s počtem 21+1 hasič, vykonávající nepřetržitou službu ve třech směnách v počtu 7+1 hasič.

V Jaroměři byla slavnostně zahájena výstavba nové hasičské stanice

Oproti současnému stavu je plánováno rozšíření zázemí pro posádku (jeden člen na směnu navíc), a to vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zásahů realizovaných v hasebním obvodu stanice a vzhledem k plánované výstavbě dálnice D11 v blízkosti stanice.

Po již dokončené demolici původního objektu a zahájení výstavby by nová stanice měla být dokončena a předána hasičům k užívání v červenci roku 2020. Do té doby budou jaroměřští hasiči sloužit v provizorních prostorách v Hradecké ulici, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Související