V Hradci Králové vyhořel rodinný dům. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun

14. únor 2021 12:31

Krátce před 10:30 hodin přijalo v sobotu 13. února krajské operační a informační středisko hasičů hlášení o požáru rodinného domu v ulici Náhon v královéhradecké části Malšovice. Na místo události byla vyslána profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové a dvě dobrovolné jednotky z Malšovy Lhoty a Malšovic.

Podle oznámení šel kouř ze střechy a oken, majitelé našli po návratu zvenku už jen zakouřené prostory. Prvotním průzkumem hasiči zjistili, že požár se rozšířil na celý vnitřek rodinného domu, prohořelo také vrchní patro i střecha.

Hasební práce prováděli v dýchací technice, zásobu přístrojů a náhradních tlakových lahví dovezl na místo události protiplynový kontejner. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu v 11:30 hodin, následně byly prováděny dohašovací práce.

Čtěte také


Hasiči se potýkali s komplikovaným přístupem do patra i ke střešní konstrukci. Poslední lokální ohniska dohašovaly jednotky ještě po poledni a těsně po 13. hodině byl požár zlikvidován.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Vyžádal si také součinnost odborníků v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče. I přes rychlý zásah jednotek požární ochrany dům kompletně celý vyhořel.

Předběžným odhadem byla škoda vyčíslena na dva miliony korun, bude upřesněna po dalším ohledání místa. Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn. Na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka z Malšovic. JSDH Třebeš držela zálohu na zbrojnici.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související