V Broumovských stěnách jsou opravené stovky metrů turistických cest za zhruba milion korun
Benediktinská hospodářská správa nechala ve spolupráci s Klubem českých turistů opravit cesty v Kovářově rokli v Broumovských stěnách. Jde o úseky, které byly podle správce lesa v havarijním stavu. Celkem jsou upravené stovky metrů turistické infrastruktury za zhruba milion korun.
Dělníci mimo jiné obnovili dlážděný chodník od ústí Kovářovy rokle po odbočku k Mariánské jeskyni, tam také postavili nový mostek. Od kovárny směrem k hřebenové turistické cestě jsou upravené povalové chodníky a ve skále vytesané kamenné stupně ve směru k parkovišti u chaty Hvězda.
Související
-
Broumovsko je nejkrásnější jako celek. Každý si u nás vybere, co potřebuje, říká starosta Broumova
Dominantou Broumova na Náchodsku, kde žije kolem 7 000 obyvatel, je určitě tamní barokní klášter řádu svatého Benedikta zapsaný na seznamu národních kulturních památek.
-
Broumovská skupina barokních kostelů zažívá vzkříšení. Od července budou národní kulturní památkou
V čase Velikonoc si na nás našel čas děkan římskokatolické farnosti v Broumově, farář Martin Lanži, který je bojovníkem za záchranu kostelů takzvané Broumovské skupiny.
-
Broumov chce být v roce 2028 Evropským hlavním městem kultury. A jde do toho projektu po hlavě!
Prestižní titul EVROPSKÉ HLAVNÍ MĚSTO KULTURY je každoročně udělován napříč evropskými státy již 36 let. V roce 2028 jej po 13 letech opět získá jedno české město.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Naše srdce a cévy zažily třiatřicet báječných let. Úmrtnost ale přestala klesat, i když by ještě mohla
-
TikTok jako nástroj čínské propagandy? Varování je motivované politicky, vysvětluje expert
-
Do boje, ne do kanceláře. Armáda modernizuje výstroj, vojáci dostanou maskáče v novém střihu
-
Obrat v Izraelské politice? Netanjahu by mohl zastavit kontroverzní reformu soudnictví, píší média