Uzavírka dvou železničních přejezdů v Náchodě-Bělovsi způsobí ve městě na měsíc dopravní komplikace

Od 23. 4. do 27. 5. 2019 bude v souvislosti s revitalizací železniční trati uzavřen přejezd v ulici Kapitána Jaroše u okružní křižovatky „Kaufland“. Od 29. 4. do 27. 5. 2019 bude uzavřen přejezd v ulici Kladská u bývalé železniční zastávky.

Zahájena výstavba významného dopravního propojení v centru Náchoda

Propojení komunikací v ulicích Janáčkova a Poštovní a vybudování viaduktu pod železniční tratí (vizualizace)

Jednou z největších investic v letošním roce v Náchodě bude právě v tomto týdnu zahájená stavba propojení komunikací v ulicích Janáčkova a Poštovní a související vybudování viaduktu pod železniční tratí. 

Pro oba přejezdy bude objízdná trasa vedena po silnici II/303 (ul. Kladská), okružní křižovatka „u Itálie“, I/14 (ul. Plhovská) podjezd pod železniční tratí, okružní křižovatka „Čedok“, I/33 (ul. Běloveská, Polská) obousměrně.

Pro vozidla vyšší 4,1 m bude umožněn průjezd přes železniční přejezd u nádraží, ovšem v případě, že budou po průjezdu přejezdu potřebovat jet na Hradec Králové, budou muset odbočit vlevo směr Polsko, dojet na okružní křižovatku „Kaufland“, obkroužit ho a vrátit se zpět.

Příjezd ke společnosti INTOP od ulice Kladské bude umožněn.

Trasa objížďky z důvodu uzavírky dvou železničních přejezdů

Z důvodu uzavírky dojde ke změnám i na dvou spojích MHD, pro které bude vydán výlukový jízdní řád a autobusy pojedou po změněné trase.

Přesun zastávky Náchod, Babí, Vrška

Spoj v 7:15 z Pavlišova zastaví před ZŠ Náchod Babí, kde obslouží náhradní zastávku Náchod, Babí, Vrška a dále pojede po trase Ryšavého, Na Václaváku, II/303 (ul. Kladská), obslouží zastávku Náchod, Běloves, Ida ve směru na Náchod odjezd v 7:22, u areálu CDS zahne vpravo silnice III/303 4 (ul. Borská), Tylova, I/14 (ul. Kostelecká) obslouží zastávku Náchod, Plhov a Náchod, aut. st. odjezd v 7:28 z nádraží bude pokračovat II/303, I/14, I/33 (ul. Běloveská a Polská) a u okružní křižovatky „Kaufland“ se napojí na původní trasu. Spoj neobslouží zastávku Náchod, Plhov, kaplička.

Spoj ve 14:47 z Náchod, Běloves, škola pojede od OK „Kaufland“ po silnici I/33 (ul. Polská a Běloveská) na Náchod, aut. st odjezd 14:52 pak po silnici II/303 (ul. Kladská), obslouží zastávku Náchod, Běloves, Ida ve směru na Broumov odjezd ve 14:57 dále pojede po trase Na Václaváku, Ryšavého, zastaví před ZŠ Náchod Babí, kde obslouží náhradní zastávku Náchod, Babí, Vrška odjezd ve 14:59 a napojí se na původní trasu. Spoj neobslouží zastávku Náchod, Plhov, kaplička.

Prosíme, sledujte pečlivě dopravní značení.

Spustit audio
autor: baj | zdroj: Městský úřad Náchod

Související