Úterní Noční linka: Považujete se za dítě štěstěny?

21. červen 2022

Nebo spíše za smolaře? Jak to máte se štěstím, či smůlou v životě vy?

Čím je dáno to, že se cítíme, nebo necítíme šťastni? A můžeme své štěstí vědomě ovlivňovat? Je ve vašem okolí někdo, kdo každou chvíli potkává nové přátele, vyhraje v loterii, naráží na báječné pracovní příležitosti, drží se ho zdraví, prostě působí dojmem, že se mu vše daří a je naprosto šťastný, zatímco vy narazíte maximálně do sloupu veřejného osvětlení?

Psychologové tvrdí, že za smůlu nebo štěstí v životě si můžeme sami. Štěstí, nebo neštěstí si prý z podstatné části přivoláme tím, jak myslíme a jak se chováme. Lidé, kterým šťastná náhoda přeje častěji než ostatním, prý ve skutečnosti nejsou vyvolenými miláčky osudu. Jenom přistupují ke světu kolem sebe trochu jinak než ti, kteří jsou přesvědčeni o tom, že prostě mají smůlu. Co si o tom myslíte Vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.