Úterní Noční linka: Dobrodružství, na které nezapomenu

31. srpen 2021

Prožili jste někdy v životě prázdninové, nebo dovolenkové dobrodružství, na které nikdy nezapomenete?

Prožít opravdové dobrodružství by chtěla většina lidí, ale vždy to nemusí být tak jednoduché. Každý máme totiž jiné požadavky a úplně jinou představu o takovém správně vydařeném dobrodružství. Pokud jste například milovníci přírody, baví vás chodit pěšky po kraji a nocovat pod širákem, možná vás baví proplouvat na nejrůznějších místech divoké vodní peřeje a užívat si čerstvého vzduchu kolem vody.

Možná vás baví sledovat silnici před sebou a dojet autem na neznámá místa. Možná  zažíváte, nebo jste zažívali vzrušující dobrodružství se svými dětmi a stavěli s nimi domy v korunách stromů, dívali se na hvězdy, slaňovali po svahu, vytvářeli obří mýdlovou bublinu nebo jste třeba krmili sedm různých druhů zvířat a největším zážitkem pro vás byl úžas a radost v dětských očích. Co pro vás bylo nezapomenutelným prázdninovým, či dovolenkovým dobrodružstvím?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.