Udělejte si krůtí játra na víně. Jednoduché a romantické jídlo skvěle kombinuje nezaměnitelné chutě

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z krůtích jater vždy dokážete připravit skutečnou lahůdku. A všichni strávníci to ocení (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Když jsme byli malí, byla játra velká vzácnost. V řeznictví se prakticky neprodávala. Tak si je dnes zkuste připravit na červeném víně. Bude to taková nostalgická vzpomínka na dětství. Z krůtích jater vždy dokážete připravit skutečnou lahůdku. A všichni strávníci to ocení.

Zkuste si s námi udělat pikantní krůtí játra na víně. Hotová jsou vskutku za pár minut a nejsou nikdy špatným tipem na teplou večeři. K nim samozřejmě dobré červené víno a romantika je za dveřmi.

Suroviny:
600 g krůtích nebo kuřecích jater, 2 cibule, 4 stroužky česneku, lžička mleté sladké papriky, drcený kmín 1 špetka, rajský protlak 2 lžíce, suché červené víno 150 ml, sušená majoránka, sůl a čerstvě namletý pepř

Postup:
Cibule nakrájíme nadrobno. Česnek oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Játra očistíme od všech zbytků cév a tuku a pokrájíme na nudličky.
Olej rozehřejeme v pánvi a přidáme cibuli a necháme ji zesklovatět.
Pak přisypeme mletou papriku a kmín, přidáme protlak a česnek a krátce promícháme.
Do připraveného základu vmícháme játra a zprudka restujeme 2-3 minuty. Podlijme vínem a nezakryté dusíme do změknutí.
Osolíme a opepříme podle chuti a dochutíme rozemnutou sušenou majoránkou. Podávat můžete s dušenou rýží.

Játra vždy patřila k populárním kuchyňským surovinám. Pokud se někde setkáte s námitkou, že jde o „chemickou čistírnu“ těla, v níž se odfiltrované škodlivé látky ukládají, uklidněte se - játra je skladovat neumí.

Co naopak uchovávat umí, je spousta pro náš organismus cenných látek, především vitamínů.

Ačkoliv pečená či grilovaná játra mají co do sebe, u těch největších labužníků stále vedou ty, která jsou dělána na dušený způsob. Není v tom žádná alchymie a výsledek je velmi rychlý a velmi chutný.

játra
autor: KAB

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.