U třinácti dopravních nehod zasahovali během dopoledne hasiči v kraji

20. listopad 2017 12:45

Na zvýšeném počtu událostí se mohlo podepsat i ranní náledí. Zraněny byly celkem tři osoby, většina nehod se obešla bez zranění. Jen na „Hradubické“ silnici I/37 došlo během dopoledne ke čtyřem událostem.

První nehoda se stala v 5:47. Došlo ke střetu pěti osobních automobilů ve směru z Pardubic do Hradce Králové. Při další nehodě v tom samém místě se asi o půl hodiny později (6:14) střetla další tři auta a dodávka. Během nehod nedošlo ke zranění. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorpčním materiálem. Na všech vozidlech provedli protipožární opatření.

V 6:27 pak byla hlášena další dopravní nehoda jednoho osobního vozidla v opačném směru z Hradce Králové do Pardubic. Nehoda se stala asi kilometr od místa výše popsaných nehod blíže k Hradci Králové. Nárazem vozidla došlo k poškození svodidel. I tato nehoda se obešla bez zranění.

V Hradci Králové v Kuklenách došlo k nehodě v 6:50. K nehodě osobního automobilu vyjeli hradečtí hasiči ze stanice Pražská. Vozidlo se dostalo mimo komunikaci a přerazilo strom vedle silnice. Nehoda byla bez zranění.

Profesionální hasiči ze stanice Pražská vyjeli společně s pardubickými hasiči k dopravní nehodě dvou osobních vozidel s dodávkou na komunikaci I/37. Nehoda se obešla bez zranění, u vozidel byly odpojeny akumulátory. Místo události si převzalo HZS Pardubického kraje.

Mezi obcemi Ohařice a Dolní Lochov dostal řidič s vozidlem smyk a převrátil se na střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Jičínští profesionální hasiči provedli protipožární opatření, odpojili akumulátory a postavili auto zpět na kola. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Dopravní nehoda v Přepychách

Osobní automobil skončil na střeše v části obce Vesec u Sobotky. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky. Nehoda se obešla bez zranění.

V Kostelci nad Orlicí v části Koryta došlo k dopravní nehodě dodávky. Vozidlo se převrátilo na bok a komunikace tak byla neprůjezdná. Při nehodě nedošlo ke zranění ani k úniku provozních kapalin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí.

K nebezpečně nakloněnému kamionu v Přepychách, který hrozil pádem, vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky i Rychnova nad Kněžnou. Kamion byl plně naložený a došlo k úniku hydraulického oleje. Ten hasiči zasypali sorpčním materiálem. Hasiči se pokusili vyprostiti kamion pomocí jeřábu, ale musela být povolána odborná firma.

Profesionální hasiči z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách vyjeli k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu v Janově. Vozidlo skončilo v řece. K úniku pohonných hmot nedošlo, ale hasiči preventivně rozmístili na řeku absorpčního hada. Vozidlo muselo být vyproštěno pomocí jeřábu.

K dopravní nehodě dodávky, která narazila do spadlého stromu u Horního Dehtova, vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Během nárazu nedošlo ke zranění
ani úniku provozních kapalin.

Dopravní nehoda v Janově

V části Trutnova - Starý Rokytník zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla profesionální hasiči z Trutnova. Automobil skončil v příkopě na boku. Hasiči otočili vozidlo zpět na kola.
Ke zranění ani úniku pohonných hmot nedošlo.

Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu do části obce Rudík - Javorník. O dvě zraněné osoby a jednoho dětského účastníka nehody se postarali záchranáři. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena, posléze byl zprůjezdněn jeden pruh.

autoři: Martina Götzová , baj
Spustit audio