U požáru stodoly zasahovalo osm jednotek hasičů. Zachránili rodinný dům, nikdo nebyl zraněn

21. srpen 2019 16:13

Krajské operační a informační středisko hasičů přijalo ve středu krátce po 7. hodině ranní informaci o požáru stodoly u rodinného domu v obci Horní Kalná. Na místo události vyjelo šest jednotek  PO z Královéhradeckého kraje a byla vyžádána mezikrajská spolupráce u HZS Libereckého kraje, ze kterého byly vyslány dvě jednotky PO.

Průzkumem na místě zásahu hasiči zjistili, že hoří stodola u rodinného domu, plameny již prostupovaly střechou ven. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních C proudů, hasiči se dále snažili ochránit před požárem rodinný dům, což se jim také podařilo. Aby byl na místě dostatek hasebních prostředků, bylo také zřízeno čerpací stanoviště u blízkého potoka.

Čtěte také

Komunikace v okolí místa události byla v době zásahu neprůjezdná, a to z důvodu většího množství hasičské techniky a pohybujících se hasičů.

Požár se jednotkám podařilo lokalizovat v 08:17 hodin a následně dohašovaly zbylá ohniska. Na závěr prohlédli hasiči objekt pomocí termokamery, žádná další skrytá ohniska již však nezaznamenali. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 10:47 hodin.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Díky zásahu jednotek, kterým se podařilo před požárem ubránit rodinný dům, byly uchráněné hodnoty vyčísleny na asi 2,5 milionu korun. Nikdo nebyl zraněn.

U požáru stodoly v Horní Kalné zasahovalo osm jednotek hasičů

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí, JSDH Horní Lánov, Dolní Kalná, Horní Kalná, Hostinné a Dolní Branná. HZS Libereckého kraje vyslal na pomoc profesionální hasiče ze stanice Jilemnice a JSDH Studenec. Na místě události zůstali do odpoledních hodin dobrovolní hasiči z Horní Kalné.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související