U požáru rodinného domu v Očelicích na Rychnovsku zasahovalo pět jednotek hasičů

8. srpen 2019 13:41

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek dopoledne u nahlášeného požáru rodinného domu v Očelicích na Rychnovsku. Na místo vyslalo krajské operační a informační středisko hasičů pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že hoří přístřešek u rodinného domu a požár se částečně rozšířil i na střechu samotného domu. Hasiči nasadili na likvidaci požáru a ochlazování objektu pět C proudů, zároveň prováděli v rodinném domě průzkum v dýchací technice, aby vyloučili přítomnost osob.

Čtěte také

Požár se do obytných prostor nedostal, ale byly silně zakouřeny. Nikdo se uvnitř nenacházel, z domu však vynesly jednotky čtyři tlakové propanbutanové lahve, které venku ochlazovaly.

Po 10. hodině byl požár lokalizován, hasiči pak dohašovali ohniska a rozebírali konstrukci přístřešku, částečně museli rozebrat i střešní konstrukci domu. Likvidace byla velitelem zásahu ohlášena ve 12:21 hodin.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun.

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek dopoledne u požáru rodinného domu v Očelicích na Rychnovsku

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno, Třebechovice pod Orebem, České Meziříčí a Očelice.

autor: baj | zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související