U náchodského hřbitova je nové parkoviště. Návštěvníci se už nemusí brodit blátem

24. říjen 2017

Od srpna do října letošního roku realizovalo město Náchod na konci ulice Hřbitovní výstavbu nového parkoviště s asfaltobetonovým krytem.

„V bezprostřední blízkosti staroměstského hřbitova tak vzniklo 30 nových parkovacích stání, z toho dvě jsou vyhrazena pro invalidy. Součástí parkoviště je i nové veřejné osvětlení," upřesnil starosta Jan Birke a dodal: „V období, kdy se chystáme na oslavu Památky zesnulých, je to vlastně dárek nám všem. Významně se tak zlepší komfort návštěvníků hřbitova a nebudeme se již muset doslova brodit blátem."

Stavbě parkoviště předcházela rekonstrukce plynovodu, kterou v rámci rekonstrukce průtahu městem prováděla společnost innogy.

Čtěte také

Stavbu za 4,3 mil. Kč prováděla společnost EUROVIA CS, a. s. Její zástupce, ředitel závodu Čechy východ, Ing. Michal Šumpík, při slavnostním otevření parkoviště uvedl: „Jsem rád, že jsme mohli přispět k dalšímu rozvoji veřejného prostoru ve městě Náchod a zároveň i ukázat profesionalitu našich lidí."

U náchodského hřbitova je nové parkoviště. Návštěvníci se už nemusí brodit blátem

Pro návštěvníky se zlepší komfort i v areálu samotného hřbitova. Byla zde provedena úprava kontejnerového stání za 130 tisíc korun.

„Technické služby s.r.o. Náchod dodají navíc pro pohodlnější způsob ukládání odpadu nový nižší kontejner," doplnila místostarostka Pavla Maršíková.

Náchodský hřbitov je tak připraven na každoroční podzimní nápor a nastávající Památku zesnulých.

autoři: Český rozhlas Hradec Králové , Nina Adlof
Spustit audio