Tvarohový knedlík se špenátem 28.2.2009

Suroviny:
300 g měkkého tvarohu, 100 g hrubé mouky, 1 kg čerstvého špenátu, 3 vajíčka, 6 lžic nastrouhaného parmezánu, špetka muškátového oříšku, čtvrtina kávové lžičky soli, pepř

Postup:
Špenátové listy operte ve studené vodě. Odstraňte tuhé stonky. Listy dejte do většího hrnce, zakryjte pokličkou a nechte vařit 3 minuty. Špenát tímto způsobem zmenší několikrát svůj objem a listy se v páře spaří. Nechte chvíli stát a poté vymačkejte nadbytečnou vodu. Pomocí nože špenát nahrubo nasekejte.
Do velkého hrnce dejte vařit osolenou vodu, která vám poslouží k vaření knedlíků.
Ve velké míse mezitím smíchejte tvaroh, vychladký špenát, vajíčka a parmezán. Poté přidávejte postupně mouku a pokaždé pořádně promíchejte. Těsto by nakonec mělo být vláčné, ne však příliš lepivé.
Podle chuti osolte a opepřete a dochuťte špetkou muškátového oříšku. Znovu řádně promíchejte.
Vytvarujte kuličky. Obalte je v mouce, aby se navzájem na sebe nelepily.
Vložte je do vařící vody a nechte vařit 3 až 4 minuty. Doba vaření záleží na velikosti knedlíků. Proto po 3 minutách vyndejte jeden kousek z vody a rozkrojte jej. Pokud je těsto stejnoměrně uvařené, vyndejte okamžitě zbytek z vody, aby se knedlíky nerozvařily, jestli je střed lepkavý, prodlužte vaření o další minutu a znovu zkontrolujte.
Servírujte s teplou brynzovou omáčkou.
Příprava omáčky: Do 200 ml smetany přidejte 100 g brynzy nebo nivy a nechte rozpustit na mírném ohni. Těsně před podáváním zalijte touto omáčkou knedlíky a podávejte jako samostatné jídlo.

Vaříme s Habadějem v sobotu 28.2.2009 v 11:10 hodin.

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ A ZDENA KABOURKOVÁ