Turista přelezl zábradlí na Bílé věži a fotografoval. Kolemjdoucí ohlásil pokus o sebevraždu

Katedrála tvoři spolu se sousední Bílou věží typickou dominantu Hradce Králové
Katedrála tvoři spolu se sousední Bílou věží typickou dominantu Hradce Králové

Krásné počasí, které přinesl uplynulý víkend, vylákalo ven nejen milovníky přírody, ale i památek nebo turistických zajímavostí. Jedním z nich byl také 24 letý cizinec, který se rozhodl v České republice navštívit dominantu města Hradce Králové - renesanční Bílou věž, sousedící s katedrálou svatého Ducha v historickém centru Velkého náměstí. Jedná se o více než 70 m vysokou věž, pocházející z 16. století, z jejíchž ochozů lze dohlédnout až na úpatí Krkonoš a Orlických hor.

Objeví se na ochozu Bílé věže v Hradci Králové bezpečnostní sítě?

Katedrála a Bílá věž v Hradci Králové

Na Bílé věži v Hradci Králové by se mohly podobně jako na dalších památkách v Česku objevit bezpečnostní sítě. Důvodem je už několikátý případ, kdy se někdo rozhodl ukončit svůj život skokem z ochozu památky.

Mladého muže, který tuto neděli dopoledne (dne 17. 2. 2019 v 10 hodin) vystoupal na věž, však krásný výhled učaroval zřejmě natolik, že ve snaze, pořídit si co nejdokonalejší fotku, nerespektoval návštěvní řád, přelezl zábradlí a začal fotit.

V té chvíli však krásy renesanční Bílé věže obdivoval i turista, pohybující se na chodníku pod věží a při pohledu nahoru nabyl dojmu, že je svědkem chystané sebevraždy. Ve snaze, zachránit muži život, neváhal a zalarmoval okamžitě pomoc.

Když proto vzápětí na tísňové lince policie zazvonil telefon a operační důstojník přijal zprávu o muži, sedícím na ochozu věže, rozjela se okamžitě záchranná akce.

Katedrála Svatého Ducha a Bílá věž na Velkém náměstí v Hradci Králové

Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky a současně informovány i další složky IZS, včetně policejního vyjednavače. Po příjezdu na místo však policisté zjistili, že se údajně ohrožený muž nachází již dole pod věží, kam živ a zdráv sestoupal po schodech až k východu pro turisty po právě absolvované prohlídce.

Policistům zde překvapeně sdělil, že netušil, že se nahoře pohyboval v zakázané zóně a že porušil návštěvní řád a za své jednání se omluvil. V žádném případě prý neměl v úmyslu ukončit svůj život a chtěl si jen pořídit fotografii.

Policisté proto celou věc vyřešili na místě domluvou.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Policie ČR

Související